Nie będzie godziny policyjnej w Sylwestra. Pomysł był niezgodny z prawem

27 grudnia 2020 16:21. Infografika. Premier Mateusz Morawiecki / Sylwestrowe fajerwerki na Podzamczu fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nie będzie godziny policyjnej w sylwestra.  Dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki potwierdził opinie prawników i konstytucjonalistów, że wprowadzenie powszechnego zakazu przemieszczania się wymagało wprowadzenia ustawy lub stanu wyjątkowego, a nie zarządzenia jak to zrobił rząd. Jednocześnie premier zaapelował do Polaków o rozsądek, niegromadzenie się i pozostanie, w sylwestrową noc, w domu.

„My godziny policyjnej nie wdrażamy, aby ona mogła być zastosowana, musielibyśmy, za zgodą pana prezydenta, wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie instrumenty, właśnie poza na przykład godziną policyjną. Dlatego bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, również o nieużywanie fajerwerków, aby ten Sylwester minął spokojnie” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Cały czas obowiązują inne restrykcje wprowadzone przez rząd: zamknięte pozostają galerie handlowe, hotele, stoki narciarskie, lokale gastronomiczne, siłownie i baseny.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 grudnia 2020 16:21
`