Dodano: 17 grudnia 2020 17:50

Nie 10, a 31 stycznia. WOŚP zmienia termin 29. finału [VIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Zmieniliśmy datę naszego finału. Będziemy grali ostatniego dnia stycznia, 31 stycznia – informuje w opublikowanym na facebooku nagraniu Jurek Owsiak. Przypomnijmy, 29. finał WOŚP miał się odbyć wstępnie 10 stycznia. Przypomnijmy, dziś minister zdrowia ogłosił kwarantannę narodową, która ma obowiązywać do 17 stycznia, zatem obejmuje okres, w którym pierwotnie miał się odbyć finał.

Jak informuje Jurek Owsiak, fundacja zarejestrowała 1362 sztaby, a finał mimo pandemii chciało wesprzeć bardzo wiele osób.

Nadal jesteśmy gotowi. Jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać. Zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków. W tym momencie już jest na naszym koncie milion 174 tysiące złotych – przyznaje Owsiak.

REKLAMA

Przyszłoroczny finał nie odbędzie się jednak 10 stycznia, jak wstępnie planowano, a 31 stycznia. Przypomnijmy, po południu minister zdrowia poinformował, że od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzona zostanie kwarantanna narodowa. Obowiązujące w tym okresie obostrzenia dotyczą między innymi zamknięcia galerii handlowych czy stoków narciarskich.

Jurek Owsiak przypomina, że kilkanaście lat temu, kiedy Polskę nawiedziły powodzie fundacja zmieniła termin organizowanego przez siebie festiwalu.

Bierzemy wszystkie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań. Bardzo cieszymy się, że 120 tysięcy wolontariuszy gotowych grać, gotowych by być razem z nami będzie robiło wszystko, aby to hasło Wygramy! było nie tylko nadzieję, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem – dodaje Owsiak.

Owsiak przyznaje, że rozumie wprowadzane obostrzenia, bo te były już wcześniej wprowadzane w innych krajach.

Tak wyglądał ubiegłoroczny finał WOŚP.

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

28. Finał WOŚP w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

…. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

28. finał WOŚP. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

28. finał WOŚP. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także