Dodano: 31 marca 2021 18:19

Nawet dobę potrwa zabezpieczanie zapadliska na Chrobrego. Szykują się gigantyczne utrudnienia dla kierowców

Tematy: 


Zapadlisko, które powstało na ulicy Bolesława Chrobrego ma kilka metrów głębokości. Powstało nad kanalizacją sanitarną. Droga w tym miejscu będzie zwężona do jednego pasa co najmniej przez najbliższą dobę. Wprowadzony będzie ruch wahadłowy. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Jezdnia na Bolesława Chrobrego na wysokości Dolnośląskiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy zapadła się nad kanalizacją sanitarną. Na miejscu pojawiły się służby miejskie i pracownicy Budimexu, który w pobliżu buduje obwodnicę Wałbrzycha. Sprowadzono także ciężki sprzęt.

Po rozkopaniu okazało się, że zapadlisko ma około czterech metrów głębokości, a niżej znajduje się wspomniana kanalizacja sanitarna.

Ruchem wahadłowym kierują w tej chwili pracownicy Budimexu. Droga zwężona pozostanie przez najbliższą dobę, o ile nie dłużej. W tym czasie cały czas będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Kierowcy, którzy dziś wieczorem czy jutro rano zdecydują się na przejazd pomiędzy Starym Zdrojem, a Placem Grunwaldzkim tym odcinkiem drogi muszą się liczyć z utrudnieniami.

Zapadnięta jezdnia na ulicy Chrobrego. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015