Dodano: 19 stycznia 2021 19:09

Nawet 250 osób dziennie chce szczepić Wałbrzych wspólnie ze szpitalem. Gigantyczny punkt szczepień w Starej Kopalni

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Będziemy chcieli zaszczepić każdego dnia ponad 200, może 250 osób. Na początek głównie z grupy seniorów 80+ – mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. Mega punkt szczepień ma działać w dwóch halach Starej Kopalni siedem dni w tygodniu od siódmej do dwudziestej. Ruszyć powinien 25 stycznia.

Kojarzy się to miejsce wszystkim z wystawami, koncertami, ceramiką artystyczną, spędzaniem wolnego czasu i bardzo dobrze. Tysiące wałbrzyszan od sześciu lat kojarzy to miejsce właśnie z takimi aktywnościami, ale dzisiaj zmieniamy cel tego miejsca. To będzie miejsce, gdzie organizujemy już od kilkudziesięciu godzin, organizujemy mega centrum szczepień dla naszego miasta – mówi Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha wyjaśnia, że punkt powstaje w porozumieniu z wojewodą dolnośląskim, marszałkiem i Specjalistycznym Szpitalem imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

REKLAMA

Organizatorzy punktu chcą wzorować się na dużych europejskich i polskich miastach, i przyspieszyć szczepienia mieszkańców. Masowa akcja organizowana byłaby w momencie, gdy pojawi się większa liczba szczepionek.

Już od 25, wszystko na to wskazuje, jeżeli otrzymamy szczepionki, tu w tym miejscu będziemy chcieli  zaszczepić każdego dnia ponad 200, może 250 osób na początek głównie z grupy seniorów 80+, a każdego dnia będzie ta liczba się zwiększać, dlatego, że dochodzić będą grupy kolejne – 70+, 60+ – dodaje Szełemej.

Miasto chce udostępnić nie tylko halę energetyczną w Starej Kopalni, ale również centrum ceramiki na drugie miejsce dla mega centrum szczepień dla Wałbrzycha czy okolicznych miejscowości.

Celem jest, aby zaszczepić jak największą liczbę wałbrzyszan w jak najkrótszym czasie, po to, abyśmy mogli wrócić do normalności – mówi prezydent Wałbrzycha.

Problemem może okazać się personel medyczny, dlatego miasto już apelują do pielęgniarek, ratowników czy lekarzy, aby zgłaszali chęć udziału w projekcie.  Chętni powinni zgłaszać się do dyrekcji Specjalistycznego Szpitala imienia Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Punkt ma działać siedem dni w tygodniu od godziny siódmej do dwudziestej. Prezydent Wałbrzycha szacuje, że centrum będzie działać nawet kilka miesięcy.

fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także