Nawet 15 stopni na plusie w przyszłym tygodniu. To już wiosna?

19 lutego 2021 07:36. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Prognozy na przyszły tydzień mówią o znacznym ociepleniu w Wałbrzychu i okolicach, i temperaturze sięgającej ponad dziesięciu stopni. Najcieplej ma być w środę. Czy to już wiosna? Czy czekają nas jeszcze duże mrozy?

W ubiegłym tygodniu miejscami temperatura spadała ponad dziesięć stopni na minusie. W przyszłym ma sięgnąć ponad dziesięciu na plusie.

Realnie możemy liczyć na wzrost do nawet plus 16 stopni Celsjusza, to o blisko trzy stopnie więcej niż w zeszłym roku. W okolicy Wrocławia odnotujemy 19 stopni Celsjusza, a tymczasem w Białymstoku zaledwie plus cztery. Znajdziemy się zatem w tym korzystniejszym korytarzy termicznym – przyznaje Krzysztof Michałek, autor projektu „Pogodny Wałbrzych”.

REKLAMA

Zdaniem pasjonata pogody tak wysokie wartości będą możliwe do osiągnięcia w okresie od wtorku do czwartku.

Choć wczoraj weszliśmy niejako w okres przedwiośnia z wartościami dobowymi i na poziomie plus 4,5 stopnia Celsjusza, to należy wyraźnie podkreślić, że w marcu z pewnością mogą pojawić się akcenty zimowe i nie powinno to nikogo dziwić – dodaje Michałek.

Wszystko wskazuje na to, że zima jeszcze na dobre nie odeszła i prawdopodobnie warto jeszcze poczekać ze zmianą opon zimowych na letnie. Autor projektu „Pogodny Wałbrzych” dodaje, że w najbliższym tygodniu temperatura będzie się wahać w dzień od ośmiu do szesnastu stopni Celsjusza, ale nocami mogą się pojawić niewielkie przymrozki. Mogą wrócić jeszcze mrozy z ubiegłego tygodnia?

Raczej nie. W zeszłym roku w marcu tylko pięć razy wartości temperatury spadały poniżej minus 5 stopni Celsjusza, a najniższa wartość osiągnęły ostatniego dnia miesiąca – 10,7 stopnia. Spoglądając na dane wieloletnie, te największe mrozy już najprawdopodobniej za nami. Pamiętajmy jednak, że najchłodniejsza noc okresu styczeń-marzec 2020 roku przypadła właśnie na marzec – kończy Michałek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 lutego 2021 07:36
`