Nauka zdalna krócej niż zakładano. Uczniowie wracają do szkół

9 lutego 2022 14:57. Źródło: Twitter Ministerstwo Zdrowia

Tematy: 


21 lutego – o tydzień wcześniej niż zakładano uczniowie klas 5+ wracają do szkół – to wspólna decyzja ministerstw zdrowia i edukacji. Poinformowali o tym w środę w południe Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział też kolejne luzowanie obostrzeń. – Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii – powiedział do dziennikarzy.

Wprowadzane od 15 lutego zmiany to przede wszystkim skrócenie okresu kwarantanny i izolacji. Od najbliższego poniedziałku izolacja trwała będzie jedynie 7 dni. Kwarantanna dla współdomowników osoby zakażonej będzie obowiązywać wyłącznie do zakończenia izolacji. Zostanie zniesiona też kwarantanna po kontakcie z osobą zakażoną.

Za nami jest już apogeum piątej fali pandemii. To przesilenie potwierdza się w każdym wymiarze, pod względem liczby nowych zakażeń, testów, zleceń POZ na test — powiedział Adam Niedzielski. — Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii — dodał.

REKLAMA

Minister zapowiedział też powolne odchodzenie od obowiązku zakrywania ust i nosa. Pierwsze decyzje w tej sprawie pojawić się mają w połowie marca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 lutego 2022 14:57
`