Nauczyciele wznawiają strajk. Protest ma ruszyć w połowie miesiąca. Jak ma wyglądać?

2 października 2019 10:22. Strajk nauczycieli. 24.04.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


15 października zaczniemy bezterminową akcję protestacyjną – zapowiedzieli dziś przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego. To ta organizacja związkowa była także głównym organizatorem wcześniejszych protestów. Na czym ma polegać strajk? Nauczyciele, którzy przystąpią do protestu będą wykonywać tylko czynności opisane w przepisach.

Chodzi o obowiązki, które są dokładnie sprecyzowane w przepisach, i które obejmują 40 godzinny tydzień pracy. Co to oznacza dla uczniów? Wszystko wskazuje na to, że nauczyciele, którzy wezmą udział w proteście nie będą wyjeżdżali z uczniami na wycieczki, zawieszone zostaną także zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań. Śmiało można mówić zatem, że w połowie miesiąca nauczyciele rozpoczną tak zwany strajk włoski.

Jak informuje portal TVN24.pl tylko 18 procent nauczycieli przepytanych przez ZNP byłoby strajkiem, który podobnie, jak w kwietniu polegałby na zrezygnowaniu z pracy. Za to ponad 55 procent ankietowanych opowiedziało się za strajkiem włoskim. Na ankietę, jak informuje portal, odpowiedziało ponad 220 tysięcy nauczycieli z 600 pracujących w Polsce.

REKLAMA

Do sprawy będziemy wracać.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 października 2019 10:22
`