Nastolatki opublikowały zdjęcia do których pozowały na cmentarzu. Teraz staną przed sądem

25 lipca 2019 11:59. Źródło: materiały powierzone / facebook screen / fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Trzy nastolatki z Jedliny Zdroju pod Wałbrzychem wymyśliły sobie nietypowy sposób na spędzenie jednego z wiosennych wieczorów. Na miejscowym cmentarzu kładły się na nagrobkach i w takich pozach fotografowały. Zdjęcia trafiły do sieci. Sprawa zbulwersowała jednego z mieszkańców Wrocławia, który trafił na te zdjęcia.

Zdjęcia nastolatek pozujących na cmentarnych nagrobkach wynalazł w sieci jeden z mieszkańców Wrocławia. Natychmiast zgłosił sprawę miejscowej policji. Wrocławscy policjanci przekazali ją swoim kolegom z Wałbrzycha.

– Wałbrzyscy policjanci bezpośrednio po uzyskaniu informacji, że dziewczynki znieważyły miejsce pochówku zmarłych już wczoraj zatrzymali pierwszą z 14-latek. – Mówi Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji – W obecności opiekuna prawnego została zatrzymana, przyznała się do popełnionych czynów. Do celów procesowych został zabezpieczony telefon, którym wykonywała zdjęcia. Ponieważ dwie pozostałe nastolatki przebywają na wakacjach, ich przesłuchanie planowane jest na początek przyszłego tygodnia

REKLAMA

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sprawa miała miejsce wiosną tego roku. Dziś, kiedy policja podjęła działania, na miejscu była tylko jedna z dziewczyn uczestniczących w niechlubnej zabawie. Reszta przebywa na wakacjach. Po powrocie z wypoczynku resztę czasu wolnego spędzą tłumacząc się z tego, co zrobiły.

– Dwie starsze nastolatki odpowiedzią za popełnienie czynu karalnego, a 12-latka za demoralizację. Dwóm starszym dziewczynkom grozić może nadzór kuratora, a w najcięższym przypadku – nawet zakład poprawczy. – uzupełnia Marcin Świeży

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 lipca 2019 11:59
`