Nastolatek śmiertelnie dźgnął byłego partnera matki. Historia 13-latka z Wałbrzycha w programie Interwencja telewizji Polsat

21 sierpnia 2021 20:05. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Reportaż o rodzinnej tragedii pojawił się w programie Interwencja w minionym tygodniu. Przypomnijmy, 12 sierpnia w jednym z mieszkań na Starym Zdroju 13-latek dźgnął śmiertelnie 29-letniego, byłego partnera matki. Nieoficjalnie chłopiec miał stanąć w obronie swojej matki.

W kilkuminutowym reportażu dziennikarze telewizji Polsat rozmawiają z mieszkańcami Starego Zdroju. Ich relacje opowiadają o tym, co działo się feralnego dnia.

Reporterzy dotarli do sąsiadów rodziny, którzy przyznali, że dźgnięty 29-latek był agresywny. Miał wcześniej problemy z przemocą. W dniu tragedii mężczyzna był pijany.

REKLAMA

Bił, on bił, ten nieżyjący. Znęcał się nad nimi i być może dziecko nie wytrzymało psychicznie. On po prostu bronił matki – mówi jedna z rozmówczyń reporterów telewizji Polsat.

Nastolatek wśród sąsiadów miał bardzo dobrą opinię.

Chłopak grzeczny. Bardzo uczynny  – mówi jeden z rozmówców telewizyjnych reporterów.

Przypomnijmy, mężczyzna był już wcześniej karany za stosowanie przemocy. 13-latek trafił początkowo do policyjnej izby dziecka. Ostatecznie, decyzją sądu, wrócił do domu. Do zakończenia sprawy nastolatek jest objęty nadzorem kuratorskim.  O jego losie zdecyduje sąd rodzinny.

Reportaż znajduje się pod adresem – https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-17/13-latek-zabil-mezczyzne-ktory-bil-matke-to-nie-byl-pierwszy-raz/

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 sierpnia 2021 20:05
`