Narodowa kwarantanna potrwa do końca majówki? Jutro poznamy szczegóły

8 kwietnia 2020 09:36. Kontrola policyjna na ulicy Wrocławskiej / Armii Krajowej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Jutro rząd ma ogłosić decyzję dotyczącą tego czy i w jakim stopniu przedłużony zostanie okres obowiązywania funkcjonujących w tej chwili obostrzeń dotyczących minimalizowania skutków epidemii koronawirusa. Chodzi między innymi o przepisy dotyczące przemieszczania się, pracy szkół czy sklepów.

Przypomnijmy, obecne ograniczenia obowiązują do najbliższej soboty. Jak informował w Polskim Radiu rzecznik rządu, Piotr Müller, w czwartek dowiemy się w jakim stopniu rozporządzenia Ministra Zdrowia będą funkcjonować dalej.

Jak zapewnił rzecznik rządu, nie chodzi o wprowadzanie nowych obostrzeń, a jedynie przedłużenie tych obowiązujących. W czwartek być może dowiemy się także, co z tegorocznymi egzaminami ósmoklasistów i maturami. W tym przypadku chodzi głównie o odpowiedź na pytanie czy i ewentualnie na kiedy przełożone zostaną testy. Wciąż nie wiadomo także kiedy uczniowie wrócą do normalnej nauki.

REKLAMA

Można przypuszczać, że obowiązujące obostrzenia będą obowiązywać w czasie zbliżających się świąt. Od kilku dni politycy apelują, by Wielkanoc spędzić w domach, w bardzo wąskim gronie bliskich. Apele te mogą sugerować, że obostrzenia wciąż będą obowiązywać. Biorąc pod uwagę taktykę obraną przez polski rząd, a dotyczącą minimalizowania w danym czasie liczby chorych, można spodziewać się także, że dotychczasowa, narodowa kwarantanna przedłużona zostanie prawdopodobnie do końca miesiąca, a być może także majówki, która zazwyczaj wiąże się z licznymi wyjazdami.

Przypomnijmy, według danych w kraju jest 4666 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. 129 osób zmarło.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 kwietnia 2020 09:36
`