nasz news Napad na pracownicę kantoru. Skradziono torebkę z pieniędzmi

28 lipca 2020 12:10. Kantor w Bielawie przy ulicy Wolności. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W Bielawie zamaskowani sprawcy napadli na pracownicę kantoru. Poturbowanej kobiecie skradziono torebkę z pieniędzmi. Policja poszukuje sprawców, apeluje o pomoc kierowców, którzy mogli widzieć samochód, jakim się poruszali. Na miejscu jest nasz reporter Jacek Zych.

Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 9 w Bielawie nieopodal ulicy Wolności. Na wysiadającą z zaparkowanego z tyłu pawilonu, w którym znajduje się kantor kobietę napadło dwóch zamaskowanych mężczyzn.

– Było dwóch sprawców. Jeden pozostawał w samochodzie. Drugi z mężczyzn, budowy ok. 185 cm wzrostu zamaskowany przewrócił kobietę i wdząc, że w jej samochodzie jest torebka dokonał zaboru – powiedział rzecznik dzierżoniowskiej policji komisarz Marcin Ząbek

Policja podejrzewa, że bandyci liczyli na łup w postaci przewożonych do kantory pieniędzy. Przeliczyli się. Według zeznań poszkodowanej kobiety w skradzionej torebce było jedynie około 150 złotych. Policja prosi o pomoc kierowców, którzy mogli widzieć samochód, jakim poruszali się sprawcy:

– Poruszali się samochodem koloru ciemnozielonego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to samochód Opel Astra II, o tablicach rejestracyjnych zaczynających się literami DTR.

Napadnięta kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 28 lipca 2020 12:10
`