Przed nami święto małego futballu – Finał Finałów Deichmann Minimistrzostwa 2016

23 czerwca 2016 14:16.

Tematy: 


Przed nami jedna z największych imprez sportowych adresowanych dla dzieci i młodzieży w Polsce, czyli rozgrywki Finału Finałów Deichmann Minimistrzostwa 2016, na które z całej Polski do Wałbrzycha przyjedą 32 drużyny, 640 zawodników, a wraz z nimi trenerzy, rodzice, opiekunowie, rodziny i przyjaciele. Organizatorzy szacują, że łącznie w weekend do Wałbrzych odwiedzi ponad 2500 osób.

Deichmann Minimistrzostwa 2016 to ogromna impreza, jej dziewiąta edycja organizowana w całej Polsce przez ostatnie kilka miesięcy, a Finał Finałów po raz drugi z rzędu będzie organizowany w Wałbrzychu! – Jak zaznacza jeden z organizatorów turnieju – Tomasz Kucharski, po zeszłorocznych, świetnych opiniach wybór kompleksu Aqua Zdrój jako miejsca do organizacji tegorocznej edycji był oczywisty. W turnieju finałowym wystąpią aż 64 drużyny z 34 finałów miejskich, około 640 młodych zawodników oraz dodatkowo trenerzy, opiekunowie i kibice, 208 meczów i ponad 4160 minut piłkarskich emocji.

Turniej finałowy poprzedzały eliminacje lokalne, z którego do Finału Finałów awansowały najlepsze drużīny. Wałbrzych reprezentowały będą dwie „jedenasatki”, które do turnieju dostały się z „dzikim biletem organizatora”. Główną nagrodą dla najlepszych młodych piłkarzy jest wyjazd do Bawarii na mecz Bayernu Monachium i spotkanie oko w oko na Allianz Arena z samym Robertem Lewandowskim. Spośród wszystkich startujących drużyn zostaną wylosowane dwie szczęśliwe jedenastki które będą okazję obejrzeć mecz Borusii Dortmund, po którym na stadionie Borusji spotkają się z pomocnikiem naszej reprezentacji – Kubą Błaszczykowskim.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 czerwca 2016 14:16
`