Za nami eliminacje, przed nami wielki finał Podwórkowej Ligi Mistrzów AW

17 lipca 2016 21:07. fot. Materiały powierzone

Tematy: 


Do niedzieli 17 lipca odbyło się dziewięć eliminacji do wielkiego finału Podwórkowej Ligii Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej, który rozegrany zostanie w poniedziałek 18 lipca 2016 roku w Aqua-Zdrój.

Rozgrywki eliminacyjne przeprowadzono do tej pory w takich miejscowościach jak: Wałbrzych, Nowa Ruda, Szczawno Zdrój, Głuszyca i Mieroszów, Walim, czarny Bór, Stare Bogaczowice. Najwięcej drużyn wystartowało w Wałbrzychu (11), Boguszowie Gorcach (11), Szczawnie Zdroju (12) i Czarnym Borze. Tuż za nimi uplasowała się Głuszyca. Frekwencja dopisywała, choć w przeciwieństwie do poprzednich lat, prym wiodły drużyny w starszych rocznikach. Jak co roku w Boguszowie Gorcach zagrały dziewczyny, świetnie radząc sobie w rozgrywkach przeciwko męskim ekipom. Natomiast zmagania drużyn w Starych Bogaczowicach zostały przełożone z piątku na niedzielę z powodu opadów deszczu.

Tak udanych eliminacji nie udałoby się zorganizować, gdyby nie profesjonalna pomoc i zaangażowanie działaczy sportowych i pracowników w gminach – podkreślają organizatorzy.

REKLAMA

W ciągu dwóch tygodni eliminacji rozegrano łącznie 96 meczy, w których strzelono 274 gole. Wszystko to za sprawą 68 drużyn, które tą część turnieju mają już za sobą.

Pozostał już tylko finał w Centrum Rekreacyjno – Wypoczynkowym Aqua Zdrój. Zwycięzcy finału w swoich kategoriach oprócz nagród otrzymają plakaty z autografem Piotra Zielińskiego, piłkarza Reprezentacji Polski, który jest ambasadorem sportowym turnieju.

Piotr Zieliński życzy także powodzenia na finałach najlepszym ekipom na stronie facebook turnieju.

Organizatorami turnieju są: Radny Rady Miejskiej Wałbrzycha – Anatol Szpur, Fundacja „Z Całego Serca”, Aqua – Zdrój.
Partnerzy Turnieju: Gmina Mieroszów, Miasto Nowa Ruda, Gmina Szczawno Zdrój, Gmina Stare Bogaczowice, Gmina Boguszów – Gorce, Gmina Walim, Gmina Czarny Bór, Gmina Głuszyca i Miasto Wałbrzych.

Fundatorami nagród są: Decathlon Szczawno Zdrój, Aqua-Zdrój, Górnik Wałbrzych, Zamek Książ i Szkółka Piłkarska Due Soccer ze Świebodzic.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 lipca 2016 21:07
`