Nakładki na bankomaty wstrzymujące wypłatę pieniędzy. Nowy sposób złodziei

26 kwietnia 2019 16:06. Uważajcie przy bankomatach - apeluje policja. fot. pixabay.com / jarmoluk

Tematy: 


Dolnośląska policja odnotowała w ostatnim czasie kilka przypadków kradzieży pieniędzy wypłacanych z bankomatów za pomocą specjalnie zmodyfikowanych nakładek na urządzenie. Te działały w taki sposób, że bankomat nie wydawał pieniędzy.

Schemat działania był bardzo prosty. Przestępcy montowali na urządzeniach nakładki, obserwowali bankomat, gdy pokrzywdzony dokonał transakcji, ale nie otrzymał pieniędzy, zdezorientowany odchodził od urządzenia. Wówczas przestępczy wyciągali z nakładek banknoty.

Nakładki są tak skonstruowane, że klient banku ma wrażenie, że urządzenie w ogóle nie wypłaciło pieniędzy. Tak się jednak dzieje, a nasze konto jest obciążane wypłatą. Przy tej okazji policjanci apelują o ostrożność i radzą na co zwrócić uwagę korzystając z bankomatów.

REKLAMA

Zanim wypłacimy gotówkę powinniśmy sprawdzić, czy w miejscu, w którym wydawane są z niego pieniądze, nie ma doczepionych elementów wystających poza obudowę, mających formę nakładek.

Warto korzystać z urządzeń, które znajdują się w monitorowanych miejscach, najlepiej, gdyby były to urządzenia w siedzibach banków. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości powinniśmy skontaktować się z bankiem, jeżeli podejrzewamy, że zostaliśmy okradzeni, także z policją.

Bywa, że bankomaty nie wypłacają gotówki z powodu awarii, by się upewnić, że tak właśnie jest warto stosować się do wspomnianych zasad i dodatkowo weryfikować transakcje na naszym koncie.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 kwietnia 2019 16:06
`