Najdroższe koty świata – koty Ashera

26 maja 2021 14:43. Najdroższe koty świata - koty Ashera. fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Szukając przykładu na stworzone przez człowieka arcydzieło, nie sposób nie wspomnieć o stworzeniu zwanym kot Ashera.

Dzieło ludzkich rąk – koty Ashera

Koty Ashera (https://zwierzaki.pl/ashera) na tle pozostałych kocich ras wyróżniają się swoją genezą. Rasa ta stworzona została stworzona w celach hodowlanych przez człowieka, w wyniku połączenia ze sobą ras kota bengalskiego z kotem domowym. W wyniku działań firmy Lifestyle Pets stworzone przez nią koty Ashera są jedynymi, które zostały objęte prawem patentowym.

Kot Ashera – niezwykła rasa

Czytaj: https://zwierzaki.pl/imiona-dla-kota

REKLAMA

„Przedstawiciele rasy Ashera swoim wyglądem zbliżeni są do innej rasy hybrydowej, którą jest kot Savannah, będący krzyżówką kota domowego i serwala. W porównaniu jednak do swego pierwowzoru Ashera osiąga większe rozmiary. Zwierzę może mierzyć od 120 do nawet 150 centymetrów, a jego waga zawiera się w przedziale od 12 do 15 kilogramów, więc jako dorosły osobnik swoją posturą zbliżony jest raczej do psa niż domowego, leniwego kanapowca” – mówi Mariusz z serwisu Zwierzaki.

Porównując sylwetkę Ashery do innej rasy kotów, nie można odmówić jej wyjątkowej elegancji i smukłości oraz zwartej, umięśnionej, jednak wyjątkowo zgrabnej budowy. Niezwykłego wrażenia dopełnia oryginalne, krótkie i gęste futro, występujące w barwach od jasnożółtej do złocistej, przyozdobionej na tułowiu zwierzęcia charakterystycznymi, ciemnymi cętkami i pręgami typu tabby na jego piersi. Oczy doskonale komponują się z umaszczeniem kota, przybierając barwę zieleni lub odcień miodowy.

Kot Ashera – kot z charakterem

Mimo swojego pochodzenia i niewątpliwego temperamentu odziedziczonego po przodkach, Koty Ashera nie przejawiają oznak agresji czy zdziczenia. Jako zwierzęta udomowione są skore do zabawy i cieszą się towarzystwem człowieka. Odznaczają się także bardzo dużą inteligencją, co przejawia się ich chęci do nauki nowych rzeczy i niespotykanym wręcz spokoju. Umiejętność rozwiązywania problemów to doskonała motywacja do zapewnienia kotu tej rasy wyjątkowej okazji do stymulującej, intelektualnej wręcz formy rozrywki.

Rozważając przyjęcie pod swoją opiekę małego Ashera, nie trzeba stosować się do żadnych wyjątkowych zasad. Tak jak w przypadku innych kociąt, tak i w przypadku tej rasy, dla powstania silnej więzi między zwierzakiem a człowiekiem, potrzebne jest dużo czasu, uwagi i czułości. Co znamienne, odchowany już przez swojego człowieka kot Ashera wykazuje podobne przywiązanie jak inny domowy czworonóg. Wierny, czuły, lojalny i chętny do różnego rodzaju aktywności Ashera jest niemalże kocim odpowiednikiem swojego merdającego ogonem kolegi. Oczywiście, nie można także zapomnieć o zapewnieniu temu zwierzęciu odpowiednich warunków, takich jak otwarta przestrzeń sprzyjająca fizycznej aktywności.

Najdroższe rasy kotów – Ashera

Nie ma wątpliwości, że stworzone przez firmę Lifestyle Pets Ashera są najdroższą rasą kotów na świecie. Cena za każdy egzemplarz jest ustalana indywidualnie w oparciu o kilka czynników. Decydujące jednak znaczenie ma wybór konkretnej odmiany tej rasy, wśród których wyróżnia się:

Ashera standardowy – typowy przedstawiciel rasy o cechach jak opisano wyżej

Ashera hypoalergiczny – Ashera standardowy dedykowany alergikom; produkowane przez jego organizm białko nie wywołuje reakcji organizmu osoby uczulonej

Ashera śnieżny – kot o białej sierści pokrytej miodowobrązowymi cętkami

Ashera królewski – najrzadziej spotykany, prestiżowy przedstawiciel całej rasy, o kremowej, pokrytej czarnymi cętkami lub pręgami sierści.

Cena za konkretnego osobnika może wahać się w przedziale między 15 000 a 95 000 dolarów. Opatentowana i najrzadsza odmiana kota, czyni z tego zwierzęcia najbardziej pożądanym w bogatym świecie pupilem.

Wydawać by się mogło, że przekazują w prywatne ręce tak cenne okazy, jakimi są wyjątkowe koty Ashera, kwestia patentu nie zda egzaminu. Zwierzęta można przecież rozmnażać dalej poza kontrolą koncernu i sprzedawać dalej dla własnego zysku. Oczywiście firma Lifestyle Pets zabezpieczyła się przed taką okolicznością. Wszelkie sprzedawane klientom egzemplarze są osobnikami wykastrowanymi, dzięki czemu ich hodowla poza ośrodkiem nie jest możliwa.

/Artykuł sponsorowany/

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 26 maja 2021 14:43
`