Nagrodzili bohaterską postawę chłopców z Energetyka

4 września 2018 10:02. Prezydent Roman Szełemej i Paweł Kaliński, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu wręczają nagrodę za bohaterską postawę młodemu człowiekowi, który wiosną 2018 roku uratował życie 14-letniej dziewczynie. , 3.09.2018 r fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Są nastolatkami i jak mówi Paweł Kaliński, komendant wałbrzyskiej Państwowej Straży Pożarnej powinni być wzorem do naśladowania dla wszystkich – nie tylko dzieci i młodzieży. Dwóch uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk”, który wiosną 2018 roku uratowali życie nastolatce odebrało z rąk prezydenta Romana Szełemeja oraz komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu Pawła Kalińskiego nagrody za bohaterską, godną naśladowania postawę.

– Postawa chłopców zasługuje na bardzo głośne i wyraźne mówienie o tym. Jest to postawa bohaterska, ich charakter spowodował, że mieli na tyle w sobie odwagi, że gotowi byli narazić własne bezpieczeństwo, by ratować życie innej osoby – powiedział w rozmowie z dziennikiem komendant Paweł Kaliński. –  Wielkie gratulacje należą się rodzicom i wychowawcom w szkole, którzy wykreowali w chłopcach właśnie taką postawę. 

Paweł Kaliński dodaje, że postawa chłopców powinna być przykładem również dla dorosłych. Podaje przykład niedawnego  zdarzenia, gdzie uczestnicząca w zderzeniu czołowym samochodów, pozostająca pod wpływem stresu, omdlewająca kobieta w ciąży, przed przybyciem służb ratunkowych nie wzbudziła zainteresowania gapiów i przechodniów, licznie przyglądających się wypadkowi.

REKLAMA

Prezydent Roman Szełemej i Paweł Kaliński, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu wręczają nagrodę za bohaterską postawę młodemu człowiekowi, który wiosną 2018 roku uratował życie 14-letniej dziewczynie. 3.09.2018 r fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 września 2018 10:02
`