Nagi prokurator ze Świdnicy karierę zawodową zaczynał… w Wałbrzychu

10 września 2021 17:01. Nagi mężczyzna w jednym ze Świdnickich sklepów. Fot. użyczona

Prokurator, który wczoraj bez ubrania chodził po ulicach Świdnicy i odwiedził jeden z miejscowych sklepów już wczoraj został zawieszony w czynnościach służbowych – informuje Prokuratura Krajowa. Maciej W. swoją karierę w prokuratorze rozpoczął w 2011 roku w Wałbrzychu.

Przypomnijmy, portal swidnica24.pl poinformował wczoraj o mężczyźnie, który nagi wybrał się do jednego z miejscowych sklepów. Mężczyznę, który jak się okazało, zatrzymała policja. Po kilku godzinach portal poinformował, że to prokurator.

Maciej W. jeszcze wczoraj został zawieszony w czynnościach służbowych, a rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie uchybienia przez niego godności urzędu.

REKLAMA

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o prokuraturze karą dyscyplinarną dla prokuratora może być upomnienie, nagana, obniżenie wynagrodzenia zasadniczego, kara pieniężna, usunięcie z zajmowanej funkcji, przeniesienie na inne miejsce służbowe lub wydalenie ze służby prokuratorskiej – informuje Prokuratura Krajowa.

Maciej W. swoją karierę zawodową w prokuraturze rozpoczął w 2011 roku. Wówczas został mianowany na stanowisko asesora w Prokuratorze Rejonowej w Wałbrzychu. Wcześniej, w latach 2007-2010 odbywał aplikację prokuratorską w Prokuratorze Rejonowej w Świdnicy. Na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świdnicy został powołany w 2016 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 września 2021 17:01
`