Dodano: 3 października 2022 19:20

Na światowe wybiegi prosto ze Świebodzic. Karolina Kuracińska była uczestniczką programu Top Model. Z modelingiem chce związać swoją przyszłość

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Zaczynała od domowych sesji z amatorskim fotografem, później pojawiły się pierwsze profesjonalne zdjęcia, a w ostatnim czasie mieszkanka Świebodzic uczestniczyła także w programie Top Model. Karolina Kuracińska z modelingiem chce związać swoją przyszłość, ale przyznaje, że ma także plan awaryjny. Żartuje, że jak nie wyjdzie, to zostanie… stewardesą.

Karolina na pytanie czy już można przyznać, że jest modelką, z uśmiechem na twarzy przyznaje, że tak uważa. Zajawka na ciuchy i modeling pojawił się już w dzieciństwie. Osiemnastolatka żartuje jednak, że to były niewinne zabawy, ale szybko pojawiły się pierwsze zdjęcia, które przekonały mieszkankę Świebodzic, że modeling to jest to!

Początki były dość oczywiste. Domowe sesje z amatorskim aparatem. Zdjęcia robiła głównie mama. Dopiero później pojawiły się profesjonalne sesje, a ostatnio Karolina wzięła udział w programie Top Model.

REKLAMA

Znalazła mnie na Instagramie fotografka Ewa Gracz i to właśnie ona zrobiła mi pierwsze profesjonalne zdjęcia. Później coraz częściej się spotykałyśmy, ale to były głównie zdjęcia na instagrama – przyznaje Karolina Kuracińska.

Osiemnastolatka ma świadomość, że kariera modelki to ogromne wyzwanie.

Konkurencja jest bardzo duża, rynek jest ogromny. To jest pokoleniowy zawód, gdzie mama modelka, córka modelka, później wnuczka modelka, także ciężko wbić się w ten świat. Trzeba być oryginalnym, trzeba mieć coś unikatowego – przyznaje mieszkanka Świebodzic.

Karolina nie ukrywa, że droga do miejsca, w którym jest była trudna. Wiązała się z wieloma wyrzeczeniami, dbałością o wagę. Problemów nie brakowało, nie brakowało także momentów zwątpienia.

Mieszkanka Świebodzic dziś rozwija nie tylko swoją karierę modelki. Jak przyznaje, chce mieć także plan awaryjny.

Świat mody jest bardzo chaotyczny, dużo się zmienia, czasami przez rok jest coś modne, a nagle boom i nie ma śladu. Chcę być zabezpieczona na przyszłość, uczę się języków obcych, francuski, angielski, niemiecki, co by się nie działo to i tak planuję studia – mówi Karolina w rozmowie z naszym reporterem.

Dziś osiemnastolatka jest w klasie maturalnej. Przygotowuje się do egzaminu dojrzałości. W przyszłości studia chce pogodzić z karierą. Żartuje, że jak nie wyjdzie jej w modelingu to zostanie… stewardesą.

Karolina przyznaje, że coraz częściej jest rozpoznawana na ulicy. Sława jej nie przeszkadza.

Często zatrzymują mnie, moją mamę, mojego brata i mówią gratulacje, to jest bardzo miłe. To raczej moja codzienność teraz. Super. Mega uczucie. Miłe słowa zawsze dodają otuchy – mówi mieszkanka Świebodzic.

Osiemnastolatce życzymy długiej listy zawodowych sukcesów… i zdania matury!

Katarzyna Kuracinska. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Katarzyna Kuracinska. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Katarzyna Kuracinska. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Katarzyna Kuracinska. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Katarzyna Kuracinska. Fot. użyczona / archiwum prywatne

Katarzyna Kuracinska. Fot. użyczona / archiwum prywatne

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także