Dodano: 5 maja 2022 12:26

Na stacji Wałbrzych Główny stanął biletomat. Wymontowano go z pociągu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na stacjach w Chojnowie, Smolcu i na stacji Wałbrzych Główny uruchomiono nowe biletomaty Kolei Dolnośląskich – informuje dolnośląski przewoźnik. Urządzenia wymontowano ze składów Impuls, bo w pociągach niewielu pasażerów z nich korzystało.

Dolnośląski przewoźnik planuje montaż kilkudziesięciu kolejnych urządzeń na najpopularniejszych stacjach i przystankach w regionie. Biletomaty pojawią się między innymi w Świebodzicach, Świdnicy, Kłodzku, Lubinie czy Kątach Wrocławskich.

Urządzenia były wcześniej używane w pojazdach Impuls 45WE. Jednak ze względu na wykorzystywanie przez załogi KD nowoczesnych zestawów konduktorskich, cieszyły się niewielką popularnością, ponieważ pasażerowie, mając wybór, częściej kupowali bilety u konduktorów – informują Koleje Dolnośląskie.

REKLAMA

Przewoźnik zapewnia, że biletomaty montowane są z myślą o wygodzie pasażerów.

Zdecydowaliśmy o montażu biletomatów na stacjach przede wszystkim ze względu na wygodę naszych pasażerów, którzy dzięki temu będą mogli spokojnie kupić bilet przed podróżą. Jak pokazują statystyki, biletomaty stacjonarne sprzedają średnio 10 razy więcej biletów, niż te zlokalizowane w pociągach. Pasażerowie zyskują dostęp do nowego sposobu zakupu biletów, a w pociągach nadal będą mogli szybko i wygodnie kupić bilety u konduktorów – podkreśla Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.

W automatach można kupić dowolny bilet Kolei Dolnośląskich. Płatności możliwe są zarówno gotówką, jak i kartą.

Na stacji Wałbrzych Główny stanął biletomat fot. materiały prasowe

Na stacji Wałbrzych Główny stanął biletomat fot. materiały prasowe

Na stacji Wałbrzych Główny stanął biletomat fot. materiały prasowe

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także