Na przedłużenie kursów „2” do Starego Lesieńca mieszkańcy Boguszowa-Gorc muszą poczekać. Wszystko przez budowę obwodnicy Wałbrzycha

16 kwietnia 2019 17:36. Autobus komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. sierpień 2015. Fot. Jacek Zych

Tematy: 


Chodzi o przedłużenie wybranych kursów autobusów linii numer 2 dojeżdżających do Kuźnic Świdnickich, tak aby zajeżdżały także do Starego Lesieńca. O taką zmianę władze Boguszowa-Gorc zwróciły się do Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu już w grudniu ubiegłego roku. Na drodze stanęła jednak potężna inwestycja, budowa zachodniej obwodnicy Wałbrzycha.

Trasa jest już sprawdzona, wiadomo, że autobusy bez problemów przejadą wydłużonym odcinkiem. Na początku kwietnia do urzędu w Boguszowie-Gorcach trafiło jednak pismo ZDKiUM, w którym zarząd tłumaczy, że u progu tak dużej inwestycji, jaką jest budowa obwodnicy miasta i wiążących się z tym zmian w organizacji ruchu, także kursów komunikacji miejskiej, musi wstrzymać analizę możliwości przedłużenia kursów „dwójki”.

Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta jest, jak najbardziej za tym by linia została przedłużona – zapewniają urzędnicy.

REKLAMA

Jesteśmy na etapie rozpoczęcia największej inwestycji w powojennej historii Wałbrzycha, czyli zachodniej obwodnicy miasta i w związku z tym prowadzone są, czy planowane są zmiany organizacji ruchu. Dopóki nie będziemy wiedzieć, jak ten ruch będzie przebiegał, nie jesteśmy w stanie zaplanować kursów autobusu numer „2”. Zakładam, że jak tylko taka organizacja zostanie zaakceptowana to wrócimy do rozmów na temat przedłużenia kursów linii numer „2”. W praktyce, za około miesiąc – mówi Edward Szewczak, rzecznik prasowy wałbrzyskiego magistratu.

Część mieszkańców uważa jednak, że to wymówka, bo obwodnica nie jest budowana w pobliżu Boguszowa-Gorc. Miasto przekonuje jednak, że prace będą prowadzone między innymi na Placu Grunwaldzkim, a to ma już wpływ na kursy „dwójki”.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 kwietnia 2019 17:36
`