Na piwo do Czech? Wyłącznie z paszportem covidowym. Wracają obostrzenia

21 października 2021 09:56. Neratov w Górach Orlickich. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od poniedziałku we wszystkich gospodach i restauracjach w Czechach sprawdzane będą paszporty Covidowe – zapowiedziało czeskie Ministerstwo Zdrowia. Rząd wprowadza też na nowo obowiązek zasłaniania ust we wszystkich zamkniętych miejscach publicznych.

Według wchodzących w życie przepisów paszporty mają być sprawdzane nie przy wejściu a już bezpośrednio przy stoliku przy przyjmowaniu zamówienia. Osoby nie posiadające potwierdzenia szczepienia lub ważnego, negatywnego testu na obecność SarsCov-2 mają być proszone o zasłonięcie ust maseczką lub nawet wypraszane z restauracji.  Tu należy dodać, że w Czechach obowiązuje nakaz noszenia maseczek FFP2, nazywanych w języku czeskim respiratory. Warto zwrócić uwagę na to, czy przy wejściu do sklepu czy restauracji nie ma informacji właśnie o tym, że należy używać respiratorów. Słowo to ma inne znaczenie niż w Polsce – oznacza specjalistyczną maseczkę FFP2. Warto się w nie zaopatrzyć jadąc do naszych południowych sąsiadów.

Od poniedziałku wraca obowiązek zasłaniania ust już nie tylko w sklepach i w  komunikacji publicznej, ale we wszystkich zamkniętych pomieszczeniach publicznych, nawet w pracy. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy w pomieszczeniu pracuje jedna osoba.Póki co obostrzenia nie dotyczą szkół. Rząd ma się nimi zająć w poniedziałek. Powrót obostrzeń to reakcja na rosnącą liczbę zachorowań w Czechach.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 października 2021 09:56
`