Na ograniczeniu do 50 pędził ponad 100 km/h. Kierowca Seicento na 3 miesiące stracił prawo jazdy

24 sierpnia 2019 12:15. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


O rażącym przekroczeniu prędkości mówią policjanci z ruchu drogowego, którzy zatrzymali kierowcę pędzącego 108 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyzna złamał przepisy na jednej z dróg na terenie gminy Świdnica. 36-latek stracił na trzy miesiące prawo jazdy.

Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

W czasie patrolu policjanci zauważyli Fiata Seicento jadącego w terenie zabudowanym z dużą prędkością. Pomiar prędkości wskazał, że mężczyzna jechał 108 km/h. Kierowcą okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, a na jego kontro trafiło 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że  prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków. Warto także pamiętać, że osoby, które lekceważą przepisy narażają nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 24 sierpnia 2019 12:15
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015