Na ograniczeniu do 50 pędził ponad 100 km/h. Kierowca Seicento na 3 miesiące stracił prawo jazdy

24 sierpnia 2019 12:15. Policjanci wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


O rażącym przekroczeniu prędkości mówią policjanci z ruchu drogowego, którzy zatrzymali kierowcę pędzącego 108 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyzna złamał przepisy na jednej z dróg na terenie gminy Świdnica. 36-latek stracił na trzy miesiące prawo jazdy.

Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące za poruszanie się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

W czasie patrolu policjanci zauważyli Fiata Seicento jadącego w terenie zabudowanym z dużą prędkością. Pomiar prędkości wskazał, że mężczyzna jechał 108 km/h. Kierowcą okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, a na jego kontro trafiło 10 punktów karnych.

REKLAMA

Policjanci przypominają, że  prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków. Warto także pamiętać, że osoby, które lekceważą przepisy narażają nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 sierpnia 2019 12:15
`