Na narty do Szczawna-Zdroju? To możliwe

12 stycznia 2019 08:37.

Tematy: 


Ślady dla narciarzy biegowych wyznaczono wczoraj na Słonecznej Polanie i Wzgórzu Gedymina. Ścieżki dla biegaczy mają być utrzymywane, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne. Dziś rano udało się je poprawić. Można zatem korzystać z tras bez ograniczeń. Przygotowano dwie duże i dwie małe pętle, które kończą się na polanie.

Ścieżki zaczynają się przy parkingu na Słonecznej Polanie, dalej jedziemy w górę, w stronę Wzgórza Gedymina, po prawej stronie mijamy pierwszą polanę z pętlami, zjeżdżamy potem w dół w stronę stawów, tam są pętle i powrót na Słoneczną Polanę z dwoma pętlami, większą i mniejszą przy placu zabaw.

Na trasie są podbiegi, podejścia, na dole poradzi sobie każdy początkujący narciarz. Niestety póki co w Szczawnie-Zdroju nie można wypożyczyć sprzętu. Ślady będą poprawiane pod warunkiem, że nie zacznie padać deszcz.

REKLAMA

Ścieżki dla narciarzy biegowych w Szczawnie-Zdroju wyznaczane są od kilku lat. To sport, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Trasy biegowe wytyczane są także w okolicznych gminach, Czarnym Borze czy Jedlinie Zdroju. Narciarzy na biegówkach można spotkać także na trasach wyznaczanych w Górach Sowich.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 stycznia 2019 08:37
`