Na kajaki czy rowery wodne do Świdnicy!

26 kwietnia 2019 11:04. Wkrótce rusza wypożyczalnia sprzętu wodnego nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy. fot. użyczone / OSiR Świdnica

Tematy: 


W najbliższą środę na Zalewie Witoszówka rozpocznie się sezon na sprzęty wodne. Od 1 maja będzie można wypożyczyć kajaki, rowery wodne czy łodzie typu optymist. Sezon potrwa do końca września.

Bosmanat działa przy zalewie od trzech lat i powstał w ramach budżetu obywatelskiego. Miłośnicy rekreacji na wodzie mają do dyspozycji pięć rowerów wodnych, taką samą liczbę kajaków i dwie łodzie.

To jednak nie koniec, dodatkowo odpoczywać można na tarasie widokowym na dachu wypożyczalni, powstały także dwa długie pomosty spacerowe i pływająca fontanna. Przy brzegu na tych, co szukają relaksu czekają ławki i leżaki.

REKLAMA

Za wypożyczenie sprzętu trzeba zapłacić od sześciu do dwunastu złotych. Bosmanat czynny będzie codziennie od dwunastej do dziewiętnastej.

Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych możliwość aktywnego wypoczynku nad zalewem będzie cieszyła się dużym powodzeniem – mówi p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jan Czałkiewicz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 kwietnia 2019 11:04
`