Na co skarzą się mieszkańcy Wałbrzycha policji? Na źle zaparkowane auta i piratów drogowych

4 lipca 2023 11:51. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Tematy: 


Od blisko siedmiu lat działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To na niej mieszkańcy Wałbrzycha, ale i innych miast mogą zgłaszać problemy, którymi powinna zająć się policja. – W ciągu blisko 6,5 roku w naszym regionie internauci zgłosili poprzez aplikację ponad 11 tysięcy zagrożeń. W zeszłym roku wałbrzyscy policjanci odnotowali ich ponad tysiąc sto, a w zeszłym miesiącu 125 – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

Jakie zgłoszenia dominują w tym roku? Od początku roku w Wałbrzychu i na terenie powiatu wałbrzyskiego najwięcej, bo aż 250 zgłoszeń, dotyczyło nieprawidłowego parkowanie, drugie miejsce, 95 zgłoszeń, to zgłoszenia dotyczące miejsc, w których przekraczana jest prędkość. Trzecie miejsce z liczbą 80 zgłoszeń zajmują sygnały dotyczące spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Policja opublikowała dane także za sam czerwiec.

W czerwcu bieżącego roku najwięcej naniesionych problemów dotyczyło nieprawidłowego parkowania (51), spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (24), przekraczania dozwolonej prędkości (20) oraz grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją (6 ) – informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

REKLAMA

Policjanci dokładnie sprawdzają każde zgłoszone zagrożenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi podkreślają jednak, że zgłoszenia nie zastępują potrzeby pilnej interwencji policji. W takich przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 lipca 2023 11:51
`