Na 65 km rozpoczęto przygotowania do działań speców z MON

14 września 2015 15:20. Pracownicy PLK karczują roślinność z terenu na 65 km linii kolejowej Wrocłąw–Wałbrzych, na którym specjaliści wojskowi mają przeprowadzić badanie penetrujące gruntu. Wałbrzych, wrzesień 2015. Fot. Jacek Zych

Tematy: 


Na zlecenie Polskich Linii Kolejowych pracownicy utrzymania ruchu rozpoczęli karczowanie drzew i krzewów na 65 kilometrze trasy kolejowej Wrocław Wałbrzych. To właśnie w tym miejscu specjaliści wojskowi rozpocząć mają rozpoznanie georadarowe terenu oznaczonego jako możliwe miejsce ukrycia „złotego pociągu”. Prace mają potrwać kilka dni, bezpośrednio po nich do akcji wkroczy wojsko.

65 kilometr to wskazane przez Andreasa Richtera oraz Petera Kopra miejsce rzekomego wjazdu do wąwozu, w którym ukryty ma być nazistowski pociąg. Już kilkanaście dni temu cały teren pomiędzy 61 a 65 kilometrem został zamknięty przez Służbę Ochrony Kolei i objęty całodobowym monitoringiem.

Po wstępnym rekonesansie, jakiego w towarzystwie Wojewody Dolnośląskiego dokonali wojskowi zapadła decyzja, że po przygotowaniu przez kolej terenu przeprowadzone zostanie „rozpoznanie penetrujące gruntu”. Do Wałbrzycha przyjechać mają także wojskowi chemicy praz saperzy.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 września 2015 15:20
`