MZUK bez prezesa. Bogdan Stanek odwołany ze stanowiska

27 maja 2024 13:59. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Bogdan Stanek odchodzi ze stanowiska prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Wałbrzychu. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, zapadła decyzja o jego odwołaniu, a jutro Stanek ma być oficjalnie pożegnany. Ratusz potwierdza, że Bogdan Stanek pożegna się ze stanowiskiem, czekamy na szczegółowy komentarz.

Miejski Zakład Usług Komunalnych w Wałbrzychu zajmuje się dziś parkami, lasami na terenie miasta, cmentarzami miejskimi i przede wszystkim odpadami.

To właśnie za czasów kadencji Bogdana Stanka Wałbrzych przejął system odbioru śmieci od mieszkańców. W ostatnim czasie miasto zdecydowało także, że to właśnie miejska spółka będzie odśnieżać zimą drogi. Minionej zimy zajmował się tym właśnie MZUK. To nie koniec ekspansji spółki. Z naszych, nieoficjalnych informacji wynika, że w przyszłości Miejski Zakład Usług Komunalnych ma przejąć także komunikację miejską.

REKLAMA

Bogdan Stanek był w przeszłości także prezesem w Aqua-Zdroju w Wałbrzychu. Wcześniej pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i w wałbrzyskim Ratuszu.

Przypomnijmy, w ostatnim czasie prezesa straciła także inna miejska spółka. Ze stanowiskiem prezesa Miejskiego Zarządu Budynków pożegnał się Kacper Nogajczyk, który został wiceprezydentem Wałbrzycha.

Do sprawy będziemy wracać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 maja 2024 13:59
`