Msza harcerska w intencji ofiar z Suszka. Harcerze modlili się za kolegów

14 sierpnia 2017 16:31. Msza harcerska w intencji ofiar z Suszka. Fot. użyczona

Tematy: 


Z doniesień medialnych w całej Polsce wiemy, że podczas ostatnich nawałnic zginęły dwie harcerski w wieku 13 i 14 lat. Wałbrzyscy harcerze licznie wraz z rodzinami, w wyrazie pamięci i jedności zgromadzili się 13.08.2017r. w kościele Św. Barbary w Wałbrzychu na Mszy św. o godz. 12.00, gdzie polecali swoich zmarłych rówieśników i ich rodziny w swoich modlitwach.

Mszę Św. koncelebrował ks. phm. Daniel Rydz – kapelan Chorągwi dolnośląskiej. Ks. nawiązał w swojej homilii, że wszyscy harcerze to jedna rodzina, jak mówi jedna z piosenek, w ten sposób podziękował za obecność tak licznie zgromadzonych harcerzy na Mszy Św. którzy zjednoczyli się w tej ciężkiej chwili w wyrazie pamięci i jedności. Kościół Św. Barbary w Wałbrzychu nie przypadkiem stał się miejscem spontanicznie zorganizowanej harcerskiej Mszy Św. w intencji ofiar i poszkodowanych w Suszku.

Co miesiąc wałbrzyscy harcerze gromadzą się w tym kościele na Mszach Św. harcerskich, tym razem zgromadziła ich zaduma i pamięć tych harcerzy, którzy odeszli na wieczną wartę.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 sierpnia 2017 16:31
`