Dodano: 8 stycznia 2024 18:51

Mróz utrzyma się do środy. Alert pogodwy IMGW

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Do środy rano w Wałbrzychu, powiatach wałbrzyskim, kłodzkim, dzierżoniowskim czy kamiennogórskim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnymi mrozami. W nocy temperatura może spaść miejscami do minus dwudziestu stopni.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, dziś w nocy temperatura może wahać się miejscami od minus dwudziestu do minus piętnastu stopni, a jutro w nocy od minus siedemnastu do minus czternastu.

W dzień temperatura maksymalna będzie od minus dziesięciu do minus sześciu stopni.

REKLAMA

Mamy zimę, w zasadzie mamy środek zimy. Ja w połowie listopada, zagadnięty o to, jak będzie wyglądała zima zasugerowałem na podstawie danych, które gdzieś tam krążą w sieci, zza oceanu, padła tam taka deklaracja, że zima będzie krótka, aczkolwiek da nam się we znaki. Możemy ją popamiętać i będzie to styczeń. Czy to jest ten moment? Być może tak. Dotychczas poza akcentem śniegowym w grudniu była to temperatura oscylująca w okolicach zera, prognozy długoterminowe mówią o rychłym zakończeniu tych mrozów i powrót do temperatury w okolicy zera – przyznaje Krzysztof Michałek z serwisu Pogodny Wałbrzych.

W kolejnych dniach ma pojawić się ocieplenie.

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także