Mrowiny. Zabójca 10-latki wciąż nieuchwytny. Prokuratura – zawężamy krąg podejrzewanych

15 czerwca 2019 19:59. fot. ilustracyjne fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To druga doba poszukiwań sprawcy lub sprawców makabrycznego zabójstwa 10-latki z okolic Żarowa. Prokuratura przyznaje, nie ma mowy na tym etapie, aby była poszukiwana konkretna osoba, krąg podejrzewanych jest jednak zawężany. Pomóc mogą ślady biologiczne, które zabezpieczono w miejscu odnalezienia zwłok dziewczynki.

Do tej pory w sprawie nikogo nie zatrzymano. Śledczy nie wykluczają, żadnej wersji wydarzeń. Jedna z hipotez zakłada, że dziewczynka mogła z kimś pójść dobrowolnie, a to oznaczałoby, że znała sprawcę, druga, że została wciągnięta do samochodu na siłę i porwana.

Przypomnijmy, 10-latka zginęła od licznych ciosów ostrym narzędziem w szyję i klatkę piersiową. Dla dobra śledztwa prokuratorzy nie informują jakiego narzędzia użyto i czy udało się je już zabezpieczyć. Śledczy wiedzą jednak co to jest.

REKLAMA

Tajemnicą śledztwa jest także fakt czy miejsce, w którym przypadkowa osoba odnalazła ciało dziewczynki jest także miejscem zbrodni.  Wiadomo jednak, że zabezpieczone komputer 10-latki by sprawdzić z kim mogła się kontaktować między innymi za pomocą portali społecznościowych.

Przypomnijmy, w czwartek dziewczynka wyszła ze szkoły, do domu miała około 600 metrów. Nie dotarła jednak. Około godziny czternastej o zaginięciu policję zawiadomiła jej mama. Dziewczynki szukała straż pożarna, policja, rodzina i mieszkańcy. Około godziny siedemnastej, kilka kilometrów od domu, w niewielkim lesie przy drodze koło Pożarzyska przypadkowa osoba odnalazła ciało 10-latki.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem o podłożu seksualnym.

Wciąż aktualny pozostaje apel policji.

W odnalezieniu nowych tropów mogą pomóc osoby, które w czwartek samochodem z rejestratorem jazdy poruszały się miedzy ósmą, a osiemnastą w okolicach, gdzie mieszkała dziewczynka. Chodzi szczególnie o kierowców, którzy przemieszczali się na odcinkach Imbramowice, Pożarzysko, Pożarzysko Siedlimowice, Imbramowice – Domanice czy Mrowiny – Pożarzysko.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991 lub pod numer 112.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 czerwca 2019 19:59
`