Ze Świebodzic do Wałbrzycha miejskim autobusem? Burmistrz Ozga mówi: „Rozmawiamy”

11 stycznia 2019 17:44. Burmistrz Świebodzic Paweł Ozga (L) i Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej (P) podczas pierwszego kursu nowym autobusem miejskim w Świebodzicach. 11.01.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Jest nowy, niskoemisyjny, pomieści ok 70 pasażerów i kosztował 1,6 miliona złotych. Położone tuż obok Wałbrzycha Świebodzice wzbogaciły się o kolejny autobus komunikacji miejskiej.

Nowoczesny Mercedes zakupiony został ze środków ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej, w ramach dużego programu ograniczania niskiej emisji. Pojazd rozszerza flotę gminy, a gmina myśli o rozszerzeniu siatki połączeń. Mówi Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic:

To już czwarty autobus, który będzie jeździł na naszych trasach. Rozmawialiśmy na temat poszerzenia trasy, deklarowaliśmy próbę podjęcia tematu bezpłatnej komunikacji. Jesteśmy już po rozmowie wstępnej i z wójtem Cieszowa jak i Dobromierza. Rozmawialiśmy z prezydentem Wałbrzycha o połączeniu naszych gmin i stref ekonomicznych tak, żeby nasi mieszkańcy żebyi nasz region jak najbardziej łączyć, a nie dzielić. – powiedział na brifingu prasowym Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic.

REKLAMA

Nowy, czwarty autobus we flocie komunikacji miejskiej Świebodzic. 11.01.2019 r. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tylko w ciągu ostatniego roku na realizację projektów z zakresu ograniczania niskiej emisji  gminy Aglomeracji Wałbrzyskiej przeznaczyły kilkadziesiąt milionów euro.. Mówi Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej:

Wartość projektu ponad siedem milionów złotych. Mogę ocenić, że to jest jeden z większych projektów Aglomeracji Wałbrzyskiej – powiedział prezydent Wałbrzycha ROman Szełemej. – W tych projektach, i kominowych, i projektach komunikacyjnych jak ten w Świebodzicach, oświetleniowych – przypominam LED-owe oświetlenie w wielu gminach – myślę, że to jest kilkadziesiąt milionów, nawet nie złotych, tylko euro.Świebodzice, Wałbrzych, Świdnica, niedawno przecież otwieraliśmy też taki projekt w Nowej Rudzie… myślę że to jest kilkadziesiąt milionów euro.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 stycznia 2019 17:44
`