Motocykliści pod lupą policji! Dziś specjalna akcja

25 maja 2023 11:07. Akcja "Motocyklista": Policja Wałbrzych troszczy się o bezpieczeństwo na drogach fot. użyczone Wałbrzyska Policja

Tematy: 


Wraz z nadejściem pięknej wiosennej pogody coraz więcej motocyklistów pojawia się na drogach. Policja Wałbrzych przypomina, że użytkownicy jednośladów muszą być świadomi ryzyka związanego z jazdą i przestrzegać zasad bezpieczeństwa drogowego. W ramach działań prewencyjno-kontrolnych pod nazwą „Motocyklista”, policja intensyfikuje swoje działania.

– Policjanci przypominają, że kierujący motocyklem lub osoba przewożona takim pojazdem są obowiązani używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażonych jest w pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Uwaga! Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Pamiętajmy jednak, że nie dotyczy to motocykla z wózkiem bocznym. Użytkownicy jednośladów powinni także pamiętać o przestrzeganiu dozwolonej prędkości oraz o wyprzedzaniu innych pojazdów w miejscach do tego dozwolonych – mówi Marcin Świeży oficer prasowy.

Policja apeluje do kierowców samochodów o zachowanie szczególnej ostrożności przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu i kierunku jazdy. Należy pamiętać, że motocykl może pojawić się niespodziewanie. Zarówno kierowcy samochodów, jak i motocykliści powinni przestrzegać zasady ograniczonego zaufania, która zakłada wzajemną ostrożność wszystkich uczestników ruchu drogowego.

REKLAMA

– Bezpieczne korzystanie z dróg jest zadaniem, które wymaga wspólnego zaangażowania i odpowiedzialności zarówno od motocyklistów, jak i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i dbajmy o bezpieczeństwo na drodze – dodaje Marcin Świeży

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 maja 2023 11:07
`