Most w Boguszowie musi zostać wyremontowany do jesieni. Inaczej będzie dramat

10 stycznia 2022 11:46. Wiadukt w Boguszowie-Gorcach. fot. Wiadukt w Boguszowie-Gorcach. fot. Urząd Miasta / Boguszów-Gorce

Tematy: 


Zaledwie kilka miesięcy mają drogowcy na wykonanie remontu mostu  na ulicy Krakowskiej, łączącej Boguszów-Gorce z Wałbrzychem. To inwestycja ważna w kontekście zaplanowanej budowy obwodnicy Boguszowa-Gorc. Dlaczego plan remontu jest tak bardzo napięty i czy jest w ogóle wykonalny mówi Sylwia Dąbrowska, burmistrz Boguszowa-Gorc.

W momencie, kiedy rozpocznie się budowa obwodnicy, ulica Krakowska i będący w jej ciągu most nad nieczynną linią kolejową będą jedynym połączeniem Wałbrzycha z Boguszowem.  Obiekt wymaga natychmiastowego remontu – dziś z uwagi na zły stan techniczny ograniczono tam przejazd wyłącznie do jednego pasa.

– Stan jego jest opłakany, Od lat nie były wykonywane żadne remonty, jeszcze się trzyma, ale myślę, że od wiosny zacznie otrzymywać nowy blask, nowe doświetlenie, wykonamy też nowe przystanki autobusowe. Będzie to wyglądało to bardzo dobrze i przyzwoicie. – wyjaśnia burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska

REKLAMA

Remont będzie kosztował nieco ponad dwa i pół  miliona złotych. Prace rozpocząć się mają wczesną wiosną. W ramach prac zostaną wzmocnione skarpy mostu i wykonane odwodnienie, jezdnia na moście zostanie wymieniona, zamontowane zostanie też nowe oświetlenie przeprawy.

– Wykonawca ma trzy miesiące na przebudowę tego mostu, ale myślę, że szybciej będziemy chcieli to zrobić o ile warunki pogodowe nam pozwolą. Dość ekspresowo. Musimy to zrobić szybciutko. 

Przy pracach wskazany jest pośpiech, ponieważ już jesienią 2022 roku ruszyć mają prace przy budowie obwodnicy Boguszowa-Gorc. Na pierwszy ogień pójdą tzw serpentyny, czyli ulica Zachodnia, łącząca Wałbrzych Z Boguszowem. To przekieruje cały ruch właśnie na ulicę Krakowską i nowo wyremontowany most.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 stycznia 2022 11:46
`