Morderca ze Świebodzic wśród najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

1 lutego 2018 06:00. Źródło: KPP Świdnica

Tematy: 


17 grudnia 2017 r., na stronie internetowej Europe’s Most Wanted opublikowana została informacja na temat poszukiwanego za zabójstwo Grzegorza Zgrzebnickiego, syna Czesława i Krystyny z domu Dubrownik, urodzonego 02.01.1987 r. w Świebodzicach.

Mężczyzna ten w nocy z 9 na 10 lipca 2016 r. w Świebodzicach, w województwie dolnośląskim, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia Piotra A. co najmniej 30-krotnie dźgnął go nożem, czym doprowadził do masywnego krwotoku wewnętrznego, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł.

Grzegorz Zgrzebnicki poszukiwany jest na podstawie listu gończego wydanego 12.07.2016 r. przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania.

REKLAMA

Na podstawie przekazanych informacji o poszukiwanym Europol przygotował krótki film dotyczący popełnionego czyny, za który mężczyzna jest poszukiwany. Jest on dostępny pod linkiem:

https://eumostwanted.eu/20161217PL_PL (wersja w języku polskim)
https://eumostwanted.eu/20161217PL_EN (wersja w języku angielskim)

Od 1 grudnia 2016 roku w 23 krajach zespoły Europolu i Europejskiej Sieci Aktywnego Poszukiwania Zbiegów (ENFAST) połączyły siły, aby ująć najbardziej poszukiwanych przestępców. Przez 23 dni z rzędu publikowany jest wizerunek jednego zbiega dziennie, poszukiwanego przez inne państwo członkowskie UE.

Witryna „Europe’s Most Wanted Fugitives” – Najbardziej Poszukiwani Przestępcy Europy – powstała z inicjatywy Europejskiej Sieci Zespołów Poszukiwań Celowych (ENFAST), w skład której wchodzą funkcjonariusze Policji z 28 krajów Unii Europejskiej, wyspecjalizowani w zatrzymaniach osób ukrywających się przed organami ścigania. Witryna internetowa pozwala na przekazywanie informacji dotyczących osób poszukiwanych, skazanych lub podejrzanych o popełnienie najpoważniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym lub terrorystycznym na terenie Europy.

Zabójcy, porywacze, terroryści, przemytnicy narkotyków i inni uciekają przed odpowiedzialnością i karą za swoje czyny. Na stronie www.eumostwanted.eu figuruje ponad 60 takich osób. Dzięki platformie wymiany informacji www.eumostwanted.eu, każdy z nas może pomóc Policji w zatrzymaniu najbardziej poszukiwanych na terenie Europy przestępców. Nie bądźmy obojętni! Pomóżmy i uczyńmy świąteczny czas bezpieczniejszym!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 lutego 2018 06:00
`