Morawiecki: Będę rekomendował, aby cała Polska była w czerwonej strefie

21 października 2020 20:00. Mateusz Morawiecki Fot. screen Youtube

Tematy: 


Rekomendujemy wprowadzenie czerwonej strefy w całym kraju od soboty –  przyznał w programie „Gość Wydarzeń” telewizji Polsat News Mateusz Morawiecki. Premier podkreślił, że rząd przygotowuje się na każdy scenariusz.

Premier na spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ma rekomendować także, aby od przyszłego tygodnia nauka w wyższych klasach podstawówek odbywała się zdalnie lub hybrydowo. Decyzję w tej sprawie mamy poznać jutro.

Podchodzimy do pandemii z ogromna pokorą. Uczymy się – mówił w Polsat News Morawiecki.

REKLAMA

Premier zapewniał w programie telewizji Polsat News, że w szpitalach wciąż jest jeszcze sporo wolnych respiratorów. Kolejne są w magazynach. Mateusz Morawiecki zapowiedział szkolenia dla internistów i pielęgniarek z obsługi urządzeń. Przyznał, że COVID będzie z nami jeszcze długo i musimy się nauczyć z nim żyć. Przypomnijmy, na początku lipca premier mówił o tym, że koronawirus jest w odwrocie.

Morawiecki przyznał, że trzeba się przygotować na kolejne fale epidemii, bo nie wiadomo, kiedy pojawi się szczepionka.

Przypomnijmy, dziś odnotowano rekordowy, dobowy przyrost w Polsce. Resort zdrowia poinformował dziś o 10 040 nowych i potwierdzonych przypadkach. Zmarło 130 osób.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 października 2020 20:00
`