Moja historia. Losy Ukraińców mieszkających w Wałbrzychu w nowym programie Dziennika Wałbrzych

21 kwietnia 2021 08:16. Budowa studia nagrań Dziennika Wałbrzych. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Ukraińska dziennikarka, szefowa Stowarzyszenia Ukraina-Wałbrzych i pełnomocnik prezydenta Wałbrzycha do spraw cudzoziemców będzie gospodarzem specjalnego wydania programu Studio Dziennik. Irena Rerich będzie rozmawiać z Ukraińcami mieszkającymi i pracującymi w Wałbrzychu. W czasie rozmów poznamy ich historię. Co ważne, rozmowy prowadzone będą w języku ukraińskim.

Ukraińska dziennikarka, także porzuciła swój zawód w kraju i przyjechała do Polski w poszukiwaniu pracy. W Wałbrzychu mieszka od ponad dwóch lat. Gdy otrzymała propozycję tworzenia specjalnych wydań programu portalu Dziennik Wałbrzych nie wahała się. Skąd pomysł na program w języku ukraińskim? Ukraińcy są częścią lokalnej społeczności. To znacząca grupa cudzoziemców mieszkająca nie tylko w Wałbrzychu, ale także w całym regionie.

Będę rozmawiać z rodakami, którzy przyjechali do Polski, do Wałbrzycha w poszukiwaniu lepszego życia i lepszej pracy. Wśród tych osób są uznani muzycy, sportowcy i przedstawiciele innych zawodów, którzy porzucili swoje życie na Ukrainie. Dla wielu z nich taki krok oznacza rozłąkę z rodziną – mówi Irena Rerich, prowadząca program.

REKLAMA

Rozmowy prowadzone będą w języku ukraińskim. Irena Rerich zapowiada, że do programu będzie zapraszać także Gruzinów czy Białorusinów mieszkających w Polsce. Ich historie będziemy opisywać także na portalu Dziennik Wałbrzych.

Premiera pierwszego odcinka specjalnego wydania Studio Dziennik po ukraińsku już w czwartek o godzinie 18.oo. Gościem programu będzie Olga Malyk, absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej imienia Mykola Lysenko.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 kwietnia 2021 08:16
`