Moja historia. Losy Ukraińców mieszkających w Wałbrzychu w nowym programie Dziennika Wałbrzych

21 kwietnia 2021 08:16. Budowa studia nagrań Dziennika Wałbrzych. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ukraińska dziennikarka, szefowa Stowarzyszenia Ukraina-Wałbrzych i pełnomocnik prezydenta Wałbrzycha do spraw cudzoziemców będzie gospodarzem specjalnego wydania programu Studio Dziennik. Irena Rerich będzie rozmawiać z Ukraińcami mieszkającymi i pracującymi w Wałbrzychu. W czasie rozmów poznamy ich historię. Co ważne, rozmowy prowadzone będą w języku ukraińskim.

Ukraińska dziennikarka, także porzuciła swój zawód w kraju i przyjechała do Polski w poszukiwaniu pracy. W Wałbrzychu mieszka od ponad dwóch lat. Gdy otrzymała propozycję tworzenia specjalnych wydań programu portalu Dziennik Wałbrzych nie wahała się. Skąd pomysł na program w języku ukraińskim? Ukraińcy są częścią lokalnej społeczności. To znacząca grupa cudzoziemców mieszkająca nie tylko w Wałbrzychu, ale także w całym regionie.

Będę rozmawiać z rodakami, którzy przyjechali do Polski, do Wałbrzycha w poszukiwaniu lepszego życia i lepszej pracy. Wśród tych osób są uznani muzycy, sportowcy i przedstawiciele innych zawodów, którzy porzucili swoje życie na Ukrainie. Dla wielu z nich taki krok oznacza rozłąkę z rodziną – mówi Irena Rerich, prowadząca program.

REKLAMA

Rozmowy prowadzone będą w języku ukraińskim. Irena Rerich zapowiada, że do programu będzie zapraszać także Gruzinów czy Białorusinów mieszkających w Polsce. Ich historie będziemy opisywać także na portalu Dziennik Wałbrzych.

Premiera pierwszego odcinka specjalnego wydania Studio Dziennik po ukraińsku już w czwartek o godzinie 18.oo. Gościem programu będzie Olga Malyk, absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej imienia Mykola Lysenko.

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 21 kwietnia 2021 08:16
`