Moc atrakcji na polsko-czeskim festynie w Szczawnie-Zdroju. Do uzdrowiska warto wpaść w sobotę

13 października 2022 15:20.

Tematy: 


Wykłady historyczne, warsztaty kulinarne i moc atrakcji dla najmłodszych – tak zapowiada się zaplanowany w sobotę w Szczawnie-Zdroju polsko-czeski festyn. W uzdrowisku spotkamy się pod hasłem „Dzień kultury polsko-czeskiej – u wspólnych źróeł”. Gmina uczestniczy w mikroprojekcie pod nazwą ”Czar czesko-polskiego lecznictwa uzdrowiskowego” współfinansowanego z Funduszu Euroregionu Glacensis w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.

W ramach projektu gmina przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju przygotowała festyn, który odbędzie się już w sobotę, 15 października od godz. 11.00 przy Hali Spacerowej w Szczawnie-Zdroju.

Przygotowano moc atrakcji atrakcji dla mieszkańców i kuracjuszy. W bogatym program festynu znajdą się propozycje dla najmłodszych, to między innymi strefa dla dzieci z animatorem, występy kuglarzy, pokazy sztuczek, bańki mydlane, żonglera, spektakl teatralny nawiązujący do bohaterów czeskich bajek oraz konkursy z nagrodami. Ponadto w trakcie festynu odbędą się warsztaty kulinarne, które poprowadzą zarówno polscy, jak i czescy kucharze. Będzie można spróbować specjałów kuchni polsko-czeskiej. Podczas festynu wystąpią również zespoły muzyczne z Polski, jak i Czech.

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 października 2022 15:20
`