Mnóstwo atrakcji w Sokołowsku. W sobotę rusza tam letni sezon filmowy

12 czerwca 2019 21:49. Kinoteatr Zdrowie w Sokołowsku. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Już w najbliższą sobotę w Kinoteatrze Zdrowie w Sokołowsku projekcją filmu „Maudie” w reżyserii Aisling Walsh rozpocznie się letni sezon filmowy. W tym roku za repertuar odpowiedzialna będzie Diana Dąbrowska – laureatka nagrody im. Mentraka dla bardzo zdolnych filmowców.

W tym sezonie wybraliśmy filmy godzące dwie sfery – mówi w rozmowie z Dziennikiem Jakub Gronowski z Fundacji In Situ. – Po pierwsze będzie to kino, które będzie odznaczało się wysoką jakością, dlatego Diana Dąbrowska wybrała filmy, które często były nagradzane bardzo prestiżowymi nagrodami. W tej kategorii zobaczymy między innymi film Green book. Po drugie chcieliśmy żeby pokazywane w Sokołowsku filmy były dostosowane do potrzeb, do percepcji naszych lokalnych odbiorców. Dlatego to kino jest niemal familijne, ale w takim bardzo dobrym znaczeniu. 

Kino zdrowie to dawny XIX wieczny teatr, na którego dachu podglądał pierwsze swoje projekcje filmowe Krzysztof Kieślowski, którego festiwal odbywa się tu we wrześniu, w tym kinie. To bardzo szczególne kino – stare, trzeszczące, bardzo klimatyczne. Z pewnością nie jest to multiplex a małe, kameralne kino, co wielu z widzą z pewnością doceni.

REKLAMA

Pierwszy seans tego sezonu – film filmu „Maudie” w reżyserii Aisling Walsh, będącego opowieścią o jednej z najważniejszych kanadyjskich malarek – Maud Lewis, już 15 czerwca, w sobotę, o godzinie 15.

Wybór filmu nie był przypadkowy. Osoby znające Sokołowsko bez problemu dostrzegą w głównej bohaterce Bożenę Biskupską, założycielkę fundacji In Situ, za sprawą której miejscowość może poszczycić się tak bogatym życiem kulturalnym. I to właśnie spotkanie z Bożeną Biskupską otworzy tegoroczny sezon filmowy w Sokołowsku.

W programie wydarzenia:
15.00 – Specjalne spotkanie z Bożenną Biskupską połączone z oprowadzaniem (Sanatorium, Sala Multimedialna)
18.00 – Otwarcie Kinoteatru „Zdrowie” w Sokołowsku: przywitanie gości przez kuratorkę programu kinowego, Diana Dąbrowska
18.20 – Krótka niespodzianka filmowa dla widzów
18.30 – Pokaz filmu „Maudie” w reżyserii Aisling Walsh
20.30 – Afterparty dla gości (Kinoteatr „Zdrowie”)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 czerwca 2019 21:49
`