Mnóstwo atrakcji na Festiwalu Zabytków Techniki w Jaworzynie

8 sierpnia 2017 21:46. V Zlot Parowozów w Jaworzynie Śląskiej. Wrzesień 2015. Fot. Jacek Zych

Tematy: 


Już w ten weekend zapraszamy wszystkich miłośników techniki do Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej, gdzie 12 sierpnia rozpocznie się kolejny Festiwal Zabytków Techniki. Tym razem festiwal zmieni nieco oblicze – wyjdzie poza teren nie tylko parowozowni ale i Jaworzyny. Żelaznym punktem tegorocznej edycji festiwalu będzie obiekt, który dopiero od niedawna wszedł w posiadanie Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska z Jaworzyny Śląskiej. Mowa tu o zabytkowym Młynie Hilberta w Dzierżoniowie. O szczegółach i samym młynie mówi Maciej Mądry, z-ca dyrektora ds zabytków:

Festiwal z roku na rok zwiększa swój zasięg – w tym roku „rozpełza” się po kilku miastach Dolnego Śląska – od Wrocławia, gdzie z okazji przypadającej właśnie 175 rocznicy pierwszego przejazdu pociągu na Śląsku zwiedzać będzie można zamknięty od lat, stary dworzec przy ulicy Małachowskiego, przez Świdnicę, Jaworzynę, Piotrowice Świdnickie, Dzierżoniów i Wałbrzych, gdzie dzięki uprzejmości PKP udostępniona zostanie do zwiedzania najwyżej położona w Polsce lokomotywownia przy stacji Wałbrzych Główny.

Tegoroczna edycja festiwalu to już nie tylko parowozy, nie tylko kolej. Poza wspomnianym już Dzierżoniowem organizatorzy zapraszają do Piotrowic Świdnickich, gdzie w folwarku przynależnym do dawnego pałacu Burghausów zaprezentowana zostanie wystawa maszyn i urządzeń rolniczych.

REKLAMA

Zapraszamy serdecznie, szczegółowy program imprezy znaleźć Państwo mogą pod tym linkiem ———-> tutaj 

V Zlot Parowozów w Jaworzynie Śląskiej. Wrzesień 2015. Fot. Jacek Zych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 sierpnia 2017 21:46
`