Dodano: 19 grudnia 2023 13:20

Młodzi zawodnicy Flag Miners z Wałbrzycha zdobywają puchary i serca kibiców

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Drużyna Flag Miners Wałbrzych odnosi duże sukcesy. Młodzi sportowcy, uprawiający futbol flagowy, osiągają znaczące wyniki.

Flag Miners Wałbrzych to jedna z trzech dziecięcych drużyn futbolu flagowego na Dolnym Śląsku. W sobotę młodzi entuzjaści gry triumfowali w Mikołajkowym Turnieju GRYZZALE WINTER CUP 2023 we Wrocławiu, wygrywając wszystkie mecze.

Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony – wygraliśmy wszystkie spotkania, wróciliśmy z tarczą i pucharem – pisze w mediach społecznościowych trener drużyny. – Wszyscy zawodnicy Flag Miners Wałbrzych wykazali się umiejętnościami, ale przede wszystkim udowodniliśmy, że jesteśmy bardzo zgranym zespołem z różnorodnym i nieprzewidywalnym stylem gry – dodaje.

REKLAMA

Zawodnicy zmierzyli się z czterema drużynami, a wyniki były następujące:

  • Flag Miners vs Falcons Tychy 38:12
  • Flag Miners vs Panthers Wrocław A 14:8
  • Flag Miners vs OWLS Bielawa 22:6
  • Flag Miners vs Panthers Wrocław B 28:6

Warto też powiedzieć, że to nasze najmłodsze perełki szalały wczoraj na boiskach, oferując kibicom piękne widowisko. Szymon Węgrzyn – zdobywca największej liczby punktów w czterech meczach, kolejny raz potwierdził swoją pozycję jako jeden z najlepszych blitzów i otrzymał nagrodę MVP turnieju. Błażej Podoborny – drugi najlepiej punktujący, zachwycił zdolnością łapania niemal nieuchwytnych piłek– czytamy na Facebook drużyny.

W Wałbrzychu treningi są organizowane na boisku Szkoły Podstawowej nr 26 na Podzamczu. Regularnie przychodzi kilkanaścioro dzieci w różnym wieku – od 10 do kilkunastu lat. To właśnie ci młodzi ludzie mają w przyszłości stać się zawodnikami dorosłej drużyny Miners Wałbrzych, grającej w amerykański futbol.

fot. użyczone Ewelina Piotrowska

fot. użyczone Ewelina Piotrowska

fot. użyczone Ewelina Piotrowska

fot. użyczone Ewelina Piotrowska

fot. użyczone Ewelina Piotrowska

fot. użyczone Ewelina Piotrowska

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także