Młodzi wałbrzyscy kolarze docenieni przez prezydenta. Dziś w Ratuszu odebrali nagrody. 

10 sierpnia 2015 15:29. Zawodnicy KKW Superior Wałbrzych. Sierpień 2015. Fot. Jacek Zych

Tematy: 


Rok 2015 to sezon obfitujący w wyjątkowe sukcesy kolarzy z klubu KKW Superior Wałbrzych. Czwórka zawodników: Kamil Tarnawski, medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Górskim, Filip Helta i Patrycja Piotrowska - złoci medaliści Mistrzostw Polski Juniorów oraz Aleksandra Podgórska, medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski zostali docenieni i uhonorowani pamiątkowymi medalami przez prezydenta Wałbrzycha dr. Romana Szełemeja.

Klub Kolarstwa Wałbrzych, obchodzący w tym roku 10-lecie istnienia, doczekał się nowego partnera strategicznego. Jest nim polski dystrybutor rowerów Superior. To właśnie na rowerach tej marki i pod jej barwami zawodnicy osiągnęli w tym roku największe sukcesy, zdobywając aż 5 medali Mistrzostw Polski MTB.

Będący w tym roku w doskonałej formie Filip Helta oraz Patrycja Piotrowska, dzięki wywalczonym złotym medalom Mistrzostw Polski Juniorów dostali się do kadry narodowej i z dumą zaprezentowali koszulki z białym orłem na piersi. Oboje uczestniczyli już w Mistrzostwach Europy w MTB, a obecnie przygotowują się do startu w Mistrzostwach Świata.

W tym roku do klubu dołączyła też Ola Podgórska, szósta zawodniczka w Polsce w kategorii Open.

REKLAMA

Należy zaznaczyć, że sukcesy młodych wałbrzyskich kolarzy okupione są olbrzymim wysiłkiem. Swoje treningi rozpoczęli już w listopadzie bieganiem, zajęciami ogólnorozwojowymi i wydolnościowymi na siłowni i basenie. Zimowe treningi miały przygotować ich do trwającego od marca do końca września sezonu, podczas którego zaplanowanych zostało ponad 40 rozsianych po całej Europie imprez. Są zawody przeróżnej rangi – od lokalnych po mistrzostwa Europy i cykl Pucharu Świata.

Obecnie, w 2/3 sezonu wyścigowego zawodnicy KKW Superior zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, mając ogromną szansę na zdobycie złota w klasyfikacji końcowej.

Kolarstwo MTB to sport zdominowany w Europie przez zawodników Francji, Hiszpanii, Włoch i Czech. Najlepsi polscy kolarze MTB, do grona których dołączyli zawodnicy z Wałbrzycha, co raz częściej nawiązują równorzędną walkę z europejską czołówką. W tym roku Filip Helta zajął 15 miejsce w Mistrzostwach Europy, dzięki czemu wszedł do ścisłej czołówki najlepszych „górali” starego kontynentu.

Podczas konferencji mogliśmy podpatrzeć sprzęt, na jakim startują nasi zawodnicy. Ten rower to, jak podkreśla prezes KWW Superior Wałbrzych Piotr Stokłosa, ważący niecałe 9 kg topowy model Superior ISSUE. Rower, na którym startują poza Polakami, startują zawodnicy z europejskiej czołówki, zrobił wrażenie nawet na prezydencie.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Prezydent Roman Szełemej z zainteresowaniem sprawdzający niewielką wagę roweru Superior ISSUE, na którym startują wałbrzyscy kolarze z klubu KKW Superior. Wałbrzych, sierpień 2015. Fot. Jacek Zych

Prezydent Roman Szełemej z zainteresowaniem sprawdzający niewielką wagę roweru Superior ISSUE, na którym startują wałbrzyscy kolarze z klubu KKW Superior. Wałbrzych, sierpień 2015. Fot. Jacek Zych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 sierpnia 2015 15:29
`