Dodano: 26 maja 2022 10:12

Młodzi siatkarze z Chełmca przed szansą awansu do finałów Mistrzostw Polski

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Przed młodymi, 13-letnimi siatkarzami z Chełmca Walbrzych olbrzymia szansa na awans do ścisłych finałów Mistrzostw Polski. Już w najbliższą niedzielę w Hali Mistrzów Sportu zmierzą się z siedmioma innymi drużynami. Stawką jest awans do finałów rozgrywek finałowych.

W turnieju w szranki stanie 8 drużyn, w tym pierwsza i druga reprezentacja „małego” Chełmca Wałbrzych. Jak mówi Fabian Kurzawiński z Chełmca, młodzi wałbrzyszanie mają dużą szansę na awans do zaplanowanych w Gliwicach finałów Mistrzostw Polski. Spotkają się tam trzydzieści dwie drużyny z całej Polski, w tym 2 najlepsze z wałbrzyskiego turnieju. Wałbrzyszanie mają olbrzymie szanse. Pierwsza drużyna Chełmca wygrała dwa turnieje eliminacyjne, wprowadzające do półfinałowych rozgrywek. Teraz przed nimi szansa na awans do finału.

Warto dodać, że niedzielny turniej to pierwsze zawody sportowe, jakie zorganizowane zostaną w hali Wałbrzyskich Mistrzów od czasu wybuchu wojny na Ukrainie. Trzy tygodnie temu mieszkający tam przez ponad 2 miesiące uchodźcy z Ukrainy wyprowadzili się do budynku przy ulicy Orkana.

REKLAMA

Mały Chełmiec Wałbrzych. Fot. użyczone

Mały Chełmiec Wałbrzych. Fot. użyczone

Mały Chełmiec Wałbrzych. Fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także