Młodzi Europejczycy odwiedzą Wałbrzych

10 września 2019 12:36. Uczestnicy projektu Road Trip jadą busem przez Europę. Odwiedzą Wałbrzych. fot. użyczona

Dwie czteroosobowe grupy wyruszyły busem w trasę po Europie. W czasie 5-tygodniowej wyprawy odwiedzają 30 ciekawych zakątków Europy. 11 września zawitają do Wałbrzycha.

W dniach 10-13 września 2019 roku czteroosobowa załoga vana, w składzie Olga, Selina, Panos i Wijnand odwiedzi Polskę. Podczas swojej podróży po starym kontynencie w ramach projektu Road Trip opowiadają za pomocą mediów społecznościowych lokalne historie, pełne inspirujących spostrzeżeń na temat ludzi i miejsc, a dzięki którym Europa jest prawdziwie wyjątkowym miejscem. Młodzi podróżnicy wyruszyli z Dublina w Irlandii, skąd następnie udają się na wschód do Niemiec, Czech, Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii i Bułgarii. Celem ich podróży jest Cypr. Wizyta w Wałbrzychu, w trakcie której podróżnicy odwiedzą Zamek Książ, zaplanowana jest na 11 września.

Uczestnicy projektu to osoby pozytywnie zakręcone na punkcie tworzenia filmów, pisania tekstów, fotografii i reportażu. W ramach ogólnoeuropejskiego castingu, spośród setek kandydatów wybrano ośmiu podróżników. Wśród uczestników jest Polka – Olga z Katowic, która pisać będzie relacje z podróży.

REKLAMA

Najbardziej ekscytujące w projekcie Road Trip jest to, że mamy szansę odwiedzić wyjątkowe europejskie miasta z perspektywy prezentera, copywritera, filmowca i fotografa. Odwiedzimy miejsca i inicjatywy, które dużo wnoszą do społeczeństwa, wspierają ekologię czy integrują lokalne społeczności. Cieszę się, że będziemy mogli podzielić się naszymi relacjami z podróży i zainspirować innych młodych ludzi do działania – mówi Olga, uczestniczka wyprawy.

Relacje z odwiedzonych miejsc śledzić można na kanałach euinmyregion na Facebooku, Instagramie i YouTubie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 września 2019 12:36
`