Dodano: 23 sierpnia 2023 10:06

Młodej rodzinie doszczętnie spłonęło mieszkanie. Potrzebna pomoc finansowa i materialna

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W poniedziałek w Dzierżoniowie doszczętnie spłonęło mieszkanie 3-osobowej rodziny. Młodzi ludzie stracili dorobek życia. Krewni i znajomi  organizują internetową zbiórkę, pomoc zadeklarowali też miejscy urzędnicy.

Pożar wybuchł w biały dzień, w mieszkaniu znajdującym się na parterze wielorodzinnego bloku. Na szczęście nikomu nic się nie stało – rodzina była w tym czasie poza domem. Mieszkanie jednak doszczętnie społonęło, a w nim wszystko, co młodzi ludzie mieli.

– Rodzina z tego spalonego mieszkania otrzyma tymczasowe mieszkanie. Dzięki współpracy z powiatowym centrum pomocy rodzinie mówimy o takim normalnym lokalu mieszkalnym, do którego po prostu można wejść i normalnie mieszkać – zapewnia Rafał Pilśniak z urzędu miasta w Dzierżoniowie.

REKLAMA

powiedział Rafał Pilśniak z dzierżoniowskiego magistratu dodając, że rodzinie zapewniono też pomoc psychologa. Młodzi ludzi i ich zaledwie kilkuletnie dziecko stracili jednak wszystko. Zbiórkę pieniędzy na jednym z portali założyli ich znajomi ——–> tu link, o pomoc apelują też urzędnicy.

– Tak jak w tego typu sytuacjach prosimy o produkty żywnościowe, z dłuższym terminem przydatności. Jeśli chodzi o ubrania to żeby one były czyste i odpowiedniej jakości. I bardzo prosimy o pomoc mieszkańców, bo sytuacja naprawdę bardzo wyjątkowa. 

Wszystkie informacji na temat tego co jest potrzebne, rozmiarów ubrań, wieku dziecka można otrzymać w Miejskim Ośrodku pomocy Rodzinie w Dzierżoniowie. Tam też należy zgłaszać chęć pomocy.

 

Spalone mieszkanie rodziny z Dzierżoniowa. Fot użyczone

Spalone mieszkanie rodziny z Dzierżoniowa. Fot użyczone

Spalone mieszkanie rodziny z Dzierżoniowa. Fot użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także