Młoda kobieta jechała bez prawa jazdy. Wg nowych przepisów może trafić do więzienia nawet na 5 lat 

12 stycznia 2022 09:48. Policjanci drogówki fot. ilustracyjne / Jacek Zych

Tematy: 


Nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniej mieszkance  Boguszowa-Gorc, którą wałbrzyscy policjanci przyłapali na prowadzeniu pojazdu bez uprawnień. Przed kobietą rysuje się realna szansa spędzenia kolejnych 5 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło we wtorek późnym wieczorem. Na DK35 policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli młodą kobietę. Okazało się, że nie tylko prowadzi samochód pomimo cofniętych uprawnień. Na koncie miała także sądowy zakaz wsiadania za kółko.

Kobieta została zatrzymana. W myśl nowych, obowiazujących od 1 stycznia przepisów, za złamanie zakazu wydanego przez sąd oraz Starostę Wałbrzyskiego grozi jej nawet 5 lat więzienia. O wysokości kary zadecyduje sąd, przed którym stanie kobieta.

REKLAMA

Nowe przepisy w drastyczny sposób zaostrzyły kary wobec kierowców łamiących nałożone na nich zakazy. Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku złamania zakazu sprawca może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 stycznia 2022 09:48
`