MKS Aqua Zdrój vs Bielawianka Bielawa. Goście bez szans

5 stycznia 2019 19:16. Mecz o mistrzustwo II Ligi siatkówki mężczyzn MKS Aqua Zdrój vs Bielawianka Bielawa. 5.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy:

W hali przy ulicy Ratuszowej w pierwszym meczu w 2019 roku wałbrzyski MKS Aqua Zdrój podjął Bielawiankę Bielawa. To 14 mecz wałbrzyskich siatkarzy w tym sezonie, do tej pory niemal nieprzerwanie zajmujących fotel lidera.

Mecz ze znajdującą się na 7. miejscu w tabeli drużyną z Bielawy nie przysporzył gospodarzom większego problemu. W pierwszym secie goście z Bielawy jedynie do dziesiątego punktu byli w stanie dotrzymać kroku podopiecznym Janusza Bułkowskiego. Później wałbrzyszanie powiększali przewagę i wygrali seta (25:18)

Druga odsłona meczu to gra punkt za punkt.. do pięciu. Wałbrzyszanie nie dawali pograć gościom i przy dużej ilości błędów popełnianych przez gości, szczególnie w ataku, zakończyli seta wynikiem 25:15.

Trzeci set był zwierciadlanym odbiciem poprzednich dwóch. MKS Aqua Zdrój od początku przejął kilkupunktowe prowadzenie. Bielawianie próbowali zmniejszyć dzielącą obie drużyny różnicę, jednak podopieczni Marcina Jarosza nie zdołali sprostać skutecznie grającym wałbrzyszanom. Set zakończył się się wynikiem (25:13), a cały mecz 3:0.

Po 14. kolejce rozgrywek MKS Aqua Zdrój pozostaje liderem grupy. Następny mecz nasi siatkarze rozegrają na wyjeździe z Olavią Oława. A za dwa tygodnie na własnym parkiecie podejmą BTS Bolesławiec.