Ministrowie Sportu i Edukacji na Nowym Mieście

5 października 2018 16:33. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, PiS (L) i Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka (PiS) (P) podczas brifingu na stadionie Górnika Wałbrzych na Nowym Mieście. 5.10.2016 r. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Odwiedzający Dolny Śląsk Minister Sportu Witold Bańka spotkał się z dziennikarzami na stadionie na Nowym Mieście. Podczas trwającego kilkanaście minut spotkania Minister Bańka wielokrotnie podkreślił troskę i zaangażowanie rządu Mateusza Morawieckiego w rozwój sportu, szczególnie dziecięcego. Uczestnicząca w spotkaniu, pochodząca ze Świebodzic, Minister Edukacji Anna Zalewska zaznaczyła szczególne znaczenie dla rozwoju młodych ludzi, przywrócenie do życia Szkolnych Klubów Sportowych.

Ministrowi towarzyszyła Urszula Włodarczyk, wybitka polska lekkoatletka, wielokrotna reprezentantka Polski, medalistka mistrzostw Europy, Świata oraz Igrzysk Olimpijskich, a od 2016 roku dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Witający ministra, kandydat na prezydenta Wałbrzycha Ireneusz Zyska, przedstawił w negatywnym świetle stan wałbrzyskiego sportu oraz infrastruktury sportowej, kładąc szczególny nacisk na chylący się ku upadkowi stadion na Nowym Mieście oraz na nieprzystającą powadze ponad 100 tysięcznego miasta IV-ligową pozycję piłkarskiego Górnika Wałbrzych. Zarzucił, między innymi, obecnemu prezydentowi niewykorzystanie w 2015 roku rzekomych 16 milionów środków ministerialnych na remont stadionu przy Żwirki i Wigury. Jego słowa w zdecydowany sposób podważył obecny na spotkaniu jeden z wałbrzyskich radnych, zarzucając posłowi Zysce kłamstwo.

REKLAMA

Ani minister Bańka ani Minister Zalewska nie chcieli odpowiadać na pytania dziennikarzy, zasłaniając się brakiem czasu. My zapytaliśmy posła Zyskę o dwie sprawy. Po pierwsze o źródło informacji o rzekomych 16 milionach na remont stadionu niewykorzystanych przez miasto. Podobnie, jak w sprawie nadużyć finansowych w COJB UM poseł swoją wiedzę posiadł z… gazet i portali internetowych.

Drugie pytanie zadane posłowi Zysce dotyczyło tego, czy jeśli nie zostanie wybrany prezydentem jego zapał i zainteresowanie w rozwój miasta i tego, co było tłem dzisiejszego brifingu – stadionu na Nowym Mieście – wciąż będzie tak duże jak w czasie kampanii wyborczej. W odpowiedzi usłyszeliśmy deklarację służby  ojczyźnie i dbania o rozwój całej Ziemi Wałbrzyskiej, od jej najbliższych, do najdalszych rejonów.

Podczas trwającego kilkanaście minut brifingu prasowego Minister Bańka nie złożył żadnych konkretnych deklaracji. Powtórzył jedynie oficjalny przekaz rządu o współpracy z samorządami chcącymi współpracować.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 października 2018 16:33
`