Ministerstwo Zdrowia: Szósta ofiara koronawirusa. To 37-latka z Poznania

22 marca 2020 11:30. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia – informuje Ministerstwo Zdrowia. Tym samym, liczba osób zmarłych z powodu wirusa z Chin wzrosła do sześciu. Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem przekroczyła już pół tysiąca.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia pacjentka z Poznania była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia.

W Polsce służby medyczne odnotowały blisko 550 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Na Dolnym Śląsku liczba osób z potwierdzonym zakażeniem to 66. Blisko 3 tysiące osób poddane są kwarantannie lub izolacji. Ponad 2,5 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. 75 osób hospitalizowano ze względu na podejrzenie zakażeniem.

REKLAMA

Wczoraj w Głogowie, w jednym z mieszkań znaleziono ciało mężczyzny, który był poddany kwarantannie. 45-latek czekał na badania w kierunku obecności koronawirusa. Przyczynę jego śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok.

Służby medyczne nie mają wątpliwości, że najbliższe dni i tygodnie będą kluczowe w walce z rozszerzaniem się epidemii, dlatego wciąż i niezmienne apelują o pozostawianie w domu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 marca 2020 11:30
`