Dodano: 16 grudnia 2021 12:09

Minister Dworczyk obiecywał stację ORLEN w Mieroszowie. Miała być gotowa do końca tego roku, nie ma po niej śladu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W lipcu ubiegłego roku, tuż przed wyborami prezydenckimi, podczas briefingu prasowego na dworcu kolejowym w Mieroszowie minister Dworczyk obiecał mieszkańcom miasta budowę stacji benzynowej. Miała być gotowa do końca tego roku. Do dziś w miejscu, w którym miała stanąć, nie została nawet wbita łopata.

Budowę stacji benzynowej minister Dworczyk obiecał w lipcu 2020 roku. Powiedział wówczas, że osobiście rozmawiał w tej sprawie z prezesem Orlenu, Danielem Obajtkiem. W listopadzie burmistrz Andrzej Lipiński chwalił się w mediach społecznościowych zapewnieniami otrzymanymi od PKN Orlen, że stacja będzie gotowa na przełomie 2021 i 22 roku. Tymczasem w miejscu, w którym ma być budowana nie rozpoczęły się nawet prace przygotowawcze. Zapytaliśmy rzecznika prasowego PKN Orlen o plany związane z budową stacji.

Po koniec listopada br. została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji. Obecnie trwają uzgodnienia z GDDKiA i Urzędem Miasta Mieroszowa dotyczące umowy na przebudowę zjazdu na stację. Natomiast zakładamy, że wniosek o pozwolenie na budowę zostanie złożony w drugim kwartale 2022 roku – odpowiedział na naszego maila anonimowy pracownik zespołu prasowego PKN Orlen.

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że na stację benzynową mieszkańcom Mieroszowa przyjdzie czekać jeszcze co najmniej rok. Może się tak zdarzyć, że jej otwarcie nastąpi tuż przed wyborami parlamentarnymi i samorządowymi w 2023 roku. Tymczasem ostatnia stacja benzynowa w Mieroszowie została zamknięta 11 lat temu. Mieszkańcy żeby zatankować, muszą jeździć do odległych o ponad 10 km Krzeszowa, albo do Wałbrzycha.

Burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński, minister Michał Dworczyk i wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko. Briefing prasowy Mieroszów. fot. archiwalna Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Była stacja benzynowa w Mieroszowie. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Infografika. Była stacja benzynowa w Mieroszowie / Minister Michał Dworczyk. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także