Miners Wałbrzych pokonali Raptors Racibórz 14-6

18 września 2017 09:19. Miners Wałbrzych. fot. archiwalna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Wałbrzyska drużyna futbolu amerykańskiego Miners Wałbrzych rozegrała swój ostatni mecz w tym sezonie rozgrywek. W zorganizowanym w niedzielę w Opolu turnieju naszej grupy PLFA8 pokonali Raptors Racibórz 14-6 i tym samym zajęli trzecie miejsce w grupie. Punkty dla Wałbrzyszan zdobyli Michał Borzemski i Sławomir Sowa. ten ostatni dołożył dwa małe punkty z podwyższenia.

Wygraną nad Raptorsami wałbrzyszanie kończą sezon na trzecim miejscu w grupie. Gdyby nie feralny, pierwszy turniej w Wałbrzychu, w którym przegrali mecz ze Snakes Bielawa i Wizards Opole, mieliby szanse walczyć o wyjście z grupy i dalszą grę. Trzeba jednak przyznać, że debiut wałbrzyskich futbolistów w lidze był udany. Drużyny, z którymi zmierzyli się na boisku to składy z kilkuletnim ograniem i doświadczeniem ligowym. Jak mówi trener Minersów Paweł Sołtysiak – średnio każdy z zawodników w drużynach naszych rywali spędził 4 lata w lidze, a pomiędzy debiutantami znajdują się wyjadacze, grający w football od niemal dekady.

Wałbrzyska drużyna składająca się w całości z zawodników rozpoczynających swoją przygodę z football’em amerykańskim, debiutowała w lidze, mimo to nie łatwo oddawała punkty, a trzecie miejsce w grupie uznać należy za sukces. Teraz przed zawodnikami rok treningów i przygotowań, a przypomnijmy, że Minersi mocno zaangażowali się w drużynę juniorską, która ma stanowić przyszłe podwaliny okrzepłej już, pierwszej drużyny.

REKLAMA

Gratulujemy Minersom wygranego spotkania i udanego startu w lidze.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 września 2017 09:19
`